IPhone SE 2 do të kishte gjithashtu një dizajn të nivelit të lartë

IPhone SE ka qenë një nga iPhone më të dashur nga kritikët dhe, megjithë një gamë më shumë bujare të iPhone, shumë janë ata që duan të shohin një iPhone SE 2.

IPhone SE lindi nga vendosja e përbërësve të një iPhone 6S në modelin e një iPhone 5S. Një dizajn i vjetër, por një nga më të bukurit e Apple, dhe i fundit në specifikimet në atë kohë.

Thashethemet nuk ndalen, dhe kësaj here ato shoqërohen nga një video që tregon se si mund të duket një iPhone SE 2. Dizajni do të ishte i ngjashëm me iPhone 5S (ose iPad Pro i ri, më saktë), me buzë të drejta, por me një ekran nga fundi në fund që do të përfshinte një pikë dhe mbrapa xhami për karikim pa tel, së bashku me një parashikim për kamerën (një aparat fotografik i vetëm).

Madhësia duket se mbetet e pandryshuar në krahasim me iPhone SE, megjithëse ekrani nga fundi në fund do të zgjeronte shumë inç të tij në të njëjtën hapësirë.

Personalisht, Unë e dua dizajnin sepse jam adhurues i skajeve të drejta. Dhe dizajni i këtij koncepti iPhone SE 2 nuk më duket i menduar. Në fund të fundit, skajet e drejta janë përsëri me iPad Pro 2018

Por filozofia e të qenit iPhone SE nuk mbizotëron nëse keni nevojë për një dizajn të ri. Nëse krijoni një iPhone me një dizajn të ri dhe, përveç kësaj, vendosni specifikimet më të larta, nuk do të jeni në gjendje të ulni çmimin që është ai që Apple donte me iPhone SE origjinal. Në një farë mënyre, do të ishte një iPhone XR, si një dizajn i ri dhe të njëjtat brendshme të niveleve më të larta, me një çmim më të ulët, është ajo që bëri Apple me iPhone XR.

Edhe pse dizajni nuk ndryshonte shumë nga iPhone 5S, fakti i përfshirjes së një ekrani fund në fund, Face ID, etj. na tregon për një iPhone që nuk do të rregullohej në çmim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.