Ky është iPhone SE që Apple duhet të ketë lëshuar (dhe ju mund ta bëni vetë)

iPhone SE në versionin 6SE

Kur Apple prezantoi iPhone SE Më 21 mars, shumica e përdoruesve menduan se ishte një pajisje për t’u marrë në konsideratë, sepse ka përbërës të iPhone 6s me një çmim shumë më të ulët. IPhone i ri 4 inç u pozicionua si një nga mes-gamat më të mira në treg, por ai ka një problem të dukshëm: dizajni i tij është i njëjtë me atë të iPhone 5 / 5s, i pari që u lansua në 2012.

Siç na tregojnë ne Bild kompjuterik, ka shumë raste të veçanta që mund të montohen në majë të një iPhone SE për ta lënë atë praktikisht e njëjtë me iPhone 6s. Për ta marrë atë, ju thjesht duhet të bëni një kërkim në një dyqan si Aliexpress (si ESTA) dhe zgjidhni një nga opsionet në dispozicion. Sigurisht, siç mund ta shihni në video, për të montuar këtë lloj shtëpie ose "strehimi" duhet ta çmontoni pajisjen, kështu që nuk ia vlen nëse nuk jemi njerëz dashamirës që kontrollojmë këtë lloj riparimesh ose modifikimesh.

Transformoni iPhone 5, iPhone 5s ose iPhone SE në një iPhone 6s

Gjëja e mirë për iPhone SE që ndan një dizajn me dy nga tre iPhone ekzistues me numërimin 5 është se aksesorët e modeleve të mëparshme gjithashtu punojnë për modelin e fundit. Nga njëra anë, do të gjejmë shumë pajisje; nga ana tjetër, nëse kemi akoma një iPhone 5 ne mund ta veshim atë si "iPhone 6SE" me një nga këto mbulesa speciale, të cilat do t'i jepnin një smartphone 2012-2013 një dizajn 2015-2016.

Sigurisht, siç pritej, imazhi nuk do të jetë saktësisht i njëjtë. Mund të shihet lehtësisht në imazhin e mësipërm se vrima për lidhësin e Rrufesë dhe portën 3.5 mm sepse kufjet nuk janë aq perfekte sa dizajni origjinal, por kush do t'i kushtojë kaq shumë vëmendje këtyre detajeve?

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jon dijo

  Mirëmëngjesi Pablo, iPhone SE vjen me versionin 9.3 (13E233)
  A mund të më thoni nëse është i përshtatshëm për të rinovuar ose rivendosur në 9.3.1,
  ose lëreni atë në 9.3 që ka instaluar.
  Falënderim

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje Jon. Asgjë nuk ndodh nëse azhurnoni, por nëse keni mundësi, është më mirë ta riktheni me iTunes. Kështu që ju filloni nga e para dhe meqenëse sapo e keni blerë, do ta keni bosh.

   Një përshëndetje.

   1.    Jon dijo

    Faleminderit Pablo, po të tregoja vetëm sepse ... si dalin versionet e reja, nuk e di nëse i instalon këto dhe dëgjon komente në iPhone të tjerë që nëse dikush shkon keq ... tjetri shkon mirë ... etj. për paraprak që të shkojë më keq sesa me versionin që tashmë sjell, kështu që siç keni botuar gjithashtu se ata kanë lëshuar tashmë beta të 9.3.2, atëherë prisni nëse ai version është më i qëndrueshëm? prandaj pyeta mendimin tuaj Faleminderit

    1.    Paul Aparicio dijo

     Unë kam 9.3.1 dhe funksionon mirë. 9.3 është ai që kishte probleme. Siri u rregullua në distancë, nuk ishte nga iOS 9.3.1.

     Një përshëndetje.

  2.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Pse doni të azhurnoni? Lëreni ashtu siç është, mos kërkoni telashe. Gjëja më e mirë që mund të bëni është ta lini me versionin origjinal të iOS që keni sjellë. Nëse funksionon, mos e ndryshoni!

 2.   Eliseo dijo

  Duhet të jesh shumë, shumë keq në çati për të kryer një katastrofë të tillë dhe automatikisht të mbaron garancia më e vogël, sa e fortë.

 3.   Gaston dijo

  IPhone SE është perfekt siç është. Linjat horizontale të antenës në iPhone të rinj më duken të tmerrshme.

 4.   Jezu dijo

  ajo që Apple bëri është ajo që ne donim, azhurnoni 5s dhe lëreni me të njëjtin dizajn që është spektakolar !.