iPhone SE dhe iPhone 8 të çmontuar janë shumë të ngjashëm

iPhone SE

Gjithmonë ndodh. Sapo të dalë në treg një pajisje e re Apple, ka gjithmonë njerëz të gatshëm për të hiqe dhe rrëmbeje brenda Dhe kësaj radhe nuk ishin teknikët iFixit, të cilët zakonisht janë të parët që zorrët në produktet e reja të dizajnuara në Cupertino.

Këtë herë ka qenë një përdorues që ka çmontuar të riun iPhone SE prezantuar një javë më parë dhe e ka krahasuar atë me paraardhësin e tij, iPhone 8. Dhe në shikim të parë duket se Apple nuk ka vrarë shumë duke ridizenjuar iPhone-in e ri, me të vërtetë.

Duke parë imazhin e së resë iPhone SE u çmontua pranë iPhone 8 në të njëjtën mënyrë, duket si një nga ato hobi për të gjetur 6 dallimet. Apple a priori nuk është munduar shumë që të ridizenjojë pajisjen për një të re. Thjesht ka përmirësuar disa përbërës të brendshëm dhe bagëtinë.

Përdoruesi Rico Cerva ka postuar një video në Instagram duke krahasuar dy modelet e çmontuara. Video ofron një vështrim të hollësishëm të procesit të prishjes së iPhone SE. Brenda saj, pajisja duket pothuajse identike me iPhone 8, me ndryshimet më të mëdha nga procesori. A13 dhe një modem tjetër.

Videoja madje ecën në procesin e shkëmbimit të përbërësve midis iPhone 8 dhe iPhone SE, me nivele të ndryshme të suksesit në varësi të modulit që do të ndryshohet. Për shembull, Ndërrimi i LCD midis të dy pajisjeve funksionon, por shkëmbimi i kamerës jo.

Porositë e para të iPhone SE pritet të arrijnë tek klientët duke filluar nga sot, 24 Prill. Shpresojmë të shohim më shumë video të lotimit së shpejti, veçanërisht nga miqtë në iFixit, një klasik i tërë. Tani për tani, ne jemi të kënaqur me këtë video për të parë nga afër brendësitë e iPhone SE krahasuar me iPhone 8.

Në shikim të parë ato janë identike, pasi shumica e përbërësve nuk kanë ndryshuar. Përmirësimet, një procesor i azhurnuar dhe një modem i ndryshëm komunikimi, janë bërë thjesht duke shkëmbyer një komponent me një tjetër. Pjesa tjetër e pajisjes është saktësisht e njëjtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.