IPhone SE dhe 9.7 ″ iPad Pro po vijnë: Apple Store është mbyllur

Dyqani i Apple Mbyllur

Nëse keni qenë duke pritur për një konfirmim zyrtar se pajisja e re po vjen sot, ndaloni së prituri: mollë ka mbyllur Apple Store në internet. Çfarë do të thotë kjo? Epo, ata do të bëjnë ndryshime në dyqanin e tyre dhe, kur ta hapin përsëri, këto ndryshime do të përfshijnë pajisje të reja. Cilat pajisje? Epo, të paktën një iPad që do të jetë i pajtueshëm me Apple Pencil, siç mund ta lexojmë në azhurnimin e aplikacionit AstroPad.

Apple mbyll Apple Store në internet për rreth pesë orë para se ta hapë përsëri me pajisjen e re në dispozicion. Nëse marrim parasysh që ata e kanë mbyllur atë rreth orës 12, mund ta mendojmë këtë Do të rihapet rreth orës 19:XNUMX, e cila do të jetë një orë pas fillimit të ngjarjes që ata kanë planifikuar për sot në 21. Në prezantimet e tjera ne kemi qenë në gjendje të shohim informacionin e ri kur Keynote nuk ka mbaruar ende dhe kjo është diçka që duket se do të ndodhë edhe sot.

Apple Store përgatitet të mirëpresë iPhone SE dhe iPad Pro të ri 9.7-inç

Nëse thashethemet janë të vërteta (dhe asgjë nuk na bën të mendojmë se nuk do të jetë kështu), Apple do të paraqesë sot një iPhone të ri 4 inç që do të mbërrijë me emrin e iPhone SE, një model që do të ketë një dizajn pothuajse të saktë për iPhone 5s, por me të njëjtët përbërës të brendshëm si iPhone 6s. 9.7 inç iPad Pro, një iPad me të njëjtin dizajn si modeli që ata prezantuan shtatorin e kaluar, por me disa komponentë shtesë, siç është blici për foto dhe një kamerë 12MP që mund të regjistrojë në 4K.

Nga ana tjetër, pajisje të reja priten gjithashtu për Apple Watch në formën e rripa të rinj me ngjyra, si rripi milanez në të zezë dhe ngjyra të reja për rripat Sport. A e dini tashmë se çfarë do të blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.