iPhone SE Çfarë të presësh nga 4 inçësh i Apple?

Këllëf IPhone SE

Ka shumë thashetheme që kanë parashikuar atë që tashmë njihet si iPhone SE. Thingshtë gjëja më e re nga Apple dhe do të vijë të rimarrë 4 inçët e dashur të Steve Jobs dhe madhësinë e pretenduar më të vogël të shumë përdoruesve që nuk e pëlqyen evolucionin e terminalit të Apple. Sidoqoftë, pikërisht sot është planifikuar prezantimi i tij. Dhe pikërisht për këtë ne përmbledhim atë që mund të presim nga iPhone SE.

Procesori që do të vijë me iPhone SE mund të jetë çipi A9. Në realitet, të gjitha thashethemet vunë bast për A8, por informacioni i fundit tregon se Apple mund të kishte shtuar një azhurnim të minutës së fundit që nuk ishte zbuluar më parë. Më shumë lajme do të vijnë me kamerën sepse në parim ai që mbart iPhone SE do të jetë pikërisht ai me një sensor 12 MP, si iPhone 6s. Edhe përkundër kësaj pista, nuk është e qartë se është identike me atë të terminalit të nivelit më të lartë.

Nga ana tjetër, ngjyrat me të cilat iPhone SE do të paraqitet në treg pritet të jenë identike me ato që kemi tashmë në tregun aktual me iPhone 6s, përfshirë rozën. Lidhur me datat e nisjes dhe çmimet, vlerësohet se nëse paraqitet këtë 21 Mars, do të jetë në dispozicion, të paktën në SH.B.A. në një periudhë prej një jave. Spanja ka të ngjarë të marrë më shumë kohë për të arritur. Çmimi i tij do të jetë midis 400 dhe 500 dollarë në Shtetet e Bashkuara, që ka të bëjë me çmimin me të cilin iPhone 5s po shiste. Sigurisht, çmimi i këtij të fundit nga paraqitja e iPhone SE do të bjerë në 225 dollarë.

A ju duket se me gjithë këtë më i ri nga Apple do të jetë me vlerë të mirë për para ose do të jetë më mirë të qëndrojmë me një nga pazaret e gjeneratave të mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Emri thith, iponese. Mund të imagjinoj shakatë që do të dalin me emrin e dikurshëm ...

  1.    Pablo Aparicio dijo

   hahahahaha kam menduar të njëjtën gjë që kur ata morën 5 xDD