IPhone dhe Apple Watch vazhdojnë të dominojnë midis adoleshentëve

iPhone mes adoleshentëve

Ditët e fundit kemi mundur të zbulojmë të dhëna nga revista e njohur Piper Jaffray ku ato zbulojnë rezultatet e një sondazhi të kryer mbi adoleshentët. Kjo revistë është lansuar, një nga botimet e saj, në fund të vitit dhe me afrimin e sezonit të ardhshëm, ata tashmë kanë lansuar edicionin vjeshtor të vitit 2017.

Në këtë numër, një numër i caktuar i Adoleshentët në lidhje me interesat e tyre me kompaninë e mollëve, Apple, si dhe produktet që ata kanë. Rezultatet e marra janë krahasuar me ato që ekzistojnë tashmë nga data të tjera, në të njëjtin sektor dhe me të njëjtat pyetje.

IPhone midis adoleshentëve

Duke u përqëndruar së pari në iPhone, rezultatet e vrojtimit të vjeshtës vazhdojnë të tregojnë numra të ngjashëm me ato të edicionit të kaluar, duke treguar se iPhone është ende telefoni më i popullarizuar midis adoleshentëve. Edhe pse ndryshe nga botimi i mëparshëm, është rritur në popullaritet, që arrin në një 78 por ciento. Në edicionin e lëshuar në fillim të vitit, kjo shifër ishte dy pikë më pak, 76 përqind, por në vitin paraprak, ishte 2 pikë më pak, 74 përqind.

Aspekti i dytë në lidhje me iPhone-in e anketuar ka qenë qëllimi i blerjes në 6 muajt e ardhshëm. Në këtë çështje, të dhënat në lidhje me botimin e mëparshëm mbeten edhe më të ngjashme, tani qëndrojnë në a 82 por ciento kundrejt 81 përqind herën e kaluar. Megjithatë, ata janë me të vërtetë numra të lartë, asnjëherë e marrë më parë nga revista Piper Jaffray.

Apple Rights Watch

Apple Rights Watch

Ndryshimi i produktit, Apple Rights Watch nuk i afrohet të dhënave të iPhone, është akoma një pajisje që nuk përshtatet me më të riun. Edhe kështu, të dhënat në këtë studim janë "përmirësuar" në krahasim me edicionin e kaluar. Kur adoleshentët u anketuan në fillim të vitit, vetëm 10 përqind e tyre kishin një Apple Watch dhe 13 përqind thanë se kishin ndërmend të blinin një në 6 muajt e ardhshëm. Tani, në këtë edicion të ri të Vjeshtës 2017, rezultatet janë si më poshtë. Numri i përdoruesve adoleshentët me Apple Watch kanë arritur në 12 por ciento, dy pikë më shumë, ndërsa qëllimi i blerjes nëse diçka tjetër është ngritur. A 17 por ciento nga të anketuarit presin të blejnë një Apple Watch në muajt e ardhshëm, një rritje prej 4 përqind.

Nëse jeni të interesuar të dini më shumë detaje nga të dhënat e mbledhura në sondazhet midis adoleshentëve, ju lëmë a lidhje me revistën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

    Unë jam gjithashtu nga Iphone dhe jam jashtëzakonisht i kënaqur me të, më pëlqen mënyra se si funksionon OS dhe sa intuitiv është.