IPhone-ët e ardhshëm mund të kenë mbështetje për Apple Pencil

Lapsi i Apple ka qenë një sukses për Apple, të gjithë i mbajmë mend fjalët e Steve Jobs që kritikonte lapsat dixhitalë në lançimin e iPhone-it të parë, por e vërteta është se sigurimi i iPad Pro me një ndërfaqe si Apple Pencil ka qenë një sukses dhe ka bërë që iPad Pro të jetë tablet i preferuar dixhital i shumë dizenjatorëve. Apple e njeh potencialin e Apple Pencil, prova e kësaj ka qenë lansimi i gjeneratës së dytë të Apple Pencil, një majë shkruese edhe më precize me funksione të reja.

Cila është e ardhmja? Personalisht, do të guxoja të them se Pencil Apple Ajo do të bëhet një tjetër e linjës së produkteve të Apple, duke pushuar së qeni ajo pajisje shtesë për iPad Pro. Me macOS-in e ri Catalina do të vijë në Mac falë Sidecar që do të na lejojë të përdorim iPad si një ekran të dytë, dhe po, gjithçka duket se tregon për këtë iPhone do të jenë pajisjet e ardhshme të përputhshme me Apple Pencil. Pas kërcimit, ne ju tregojmë gjithçka në lidhje me ardhjen e Lapsit të Apple në iPhone.

Shtë publikuar nga djemtë nga Business Insider për shkak të një raporti nga këshillimi i Citi. IPhone-ët e ardhshëm që do të dalin në shtator, iPhone 2019, do të kenë mbështetje për një majë shkruese, një majë shkruese që padyshim do të ishte Apple Pencil.

Përfshirë Citi "Mbajtëse stilolapsi / stilolapsi iPhone" në listën e Karakteristikat që prisni të shihni në iPhone 2019 nga Apple. Apple Pencil u prezantua në 2015 së bashku me iPad Pro të gjeneratës së parë, dhe kompania aktualisht shet dy versione të tij. Një model është i pajtueshëm me modelet e tij më të rinj iPad Pro, dhe një botim i vjetër gjithashtu punon me tableta të tjerë të tillë si iPad Air dhe iPad mini të ri dhe iPad i gjeneratës së XNUMX-të.

Y Nuk mendoj se ata do të nxjerrin një version tjetër të ri të Apple Pencil këtë vit (një më i vogël mund të jetë edhe pse dyshoj), iPhone do të përdorin njërën ose të dy versionet e Apple Pencil të disponueshëm në treg. Diçka që mund të jetë shumë e dobishme nëse tashmë kemi një Laps Apple me iPad Pro, mundësinë e përdorimit të këtij Lapsi Apple në iPhone në kohë të caktuara. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në shtatorin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Javi carcasola dijo

  Unë mendoj se mbështetja e stilolapsit për një ekran të vogël është ajo që përdoruesit e Apple po bërtasin.

  Tani që bateria zgjat dy ditë, ne e lëmë atë për iPhone 15.

  Gjëja është që të merrni pinjollët edhe nëse janë të pakuptimta të vazhdojnë të karikojnë një produkt ekskluziv shumë të shtrenjtë.