IPhone është pajisja më me ndikim të të gjitha kohërave

iphone-4

Kohët e fundit kemi biseduar për Tim Cook, CEO i Apple, duke u emëruar një nga njëqind njerëzit më me ndikim në revistën TIME, si mund të ishte ndryshe, edhe një herë një CEO i Apple, një tjetër nga më karizmatikët, i monopolizuar në atë listë, nuk arrijnë nivelin e veçorisë së Steve Jobs, por ka pak për të fajësuar Tim Cook, një njeri që mori shumë pak shpresë nga të gjithë kur ishte radha e tij për të zëvendësuar mësuesin e teknologjisë. Tani revista TIME i kushton të njëjtën pjesë pajisjeve dhe e ka quajtur iPhone si vegla më me ndikim e krijuar ndonjëherë.

Duket gati fetishiste për revistën TIME dhe Apple, por pasqyron vetëm një realitet që ne e shohim dhe ndiejmë çdo ditë. Ndoshta titulli ka tingëlluar paksa i fortë, prandaj le të specifikojmë, TIME ka publikuar një listë të 50 veglave më me ndikim të të gjitha kohërave, televizione, dronë, muzikantë ... dhe askush nuk do të çuditet të shohë iPhone në krye të listës si një emblemë e të gjithë atyre. Këto fjalë ishin kushtuar telefonit të djemve Cupertino:

Apple ishte kompania e parë që vendosi fuqinë e vërtetë të një kompjuteri në xhepat e miliona përdoruesve, kjo është kur lançoi iPhone në 2007. Telefonat inteligjentë kishin vite që ekzistonin, por asnjë nuk ishte aq i arritshëm dhe i bukur sa iPhone. Ekran me prekje Pajisjet Apple kanë filluar një epokë të re, duke zëvendësuar butonat në mënyrën më të thjeshtë. Lose ajo që e ka bërë iPhone-in kaq të veçantë, ka qenë gjithmonë programi i tij dhe App Store-i pasues. IPhone ka qenë pajisja që ka popullarizuar aplikacione, duke ndryshuar mënyrën e komunikimit, lojës, blerjes dhe punës.

IPhone në një gamë shumë të kënaqshme të produkteve. Por më shumë se kaq, ai ka ndryshuar rrënjësisht marrëdhëniet tona me informatikën dhe informacionin, një ndryshim që do të ketë pasoja për shumë dekada.

Më duhet të them se një server pajtohet plotësisht me secilën nga fjalët që i kanë kushtuar iPhone, përfshirë presjen e tyre. Por nuk është i vetmi produkt i Apple i përfshirë në listë, iPad nuk mund të mungojë në vendin e 25-të, iPod në vendin e 9-të për ndryshimin e industrisë së muzikës dhe iBook, laptopi i parë me të vërtetë i bukur në vendin e 38-të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Ortega dijo

  Kjo është e vërtetë, dhemb që ata pushojnë në ato dafina dhe pretendojnë të vazhdojnë të shesin një sistem të mbyllur me koston maksimale, ndërsa konkurrenca mëson ditë për ditë për të bërë më mirë.

 2.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Cila është konkursi që po e bën më mirë? Ohh prisni? E keni fjalën për lagdroidin? Jojojojojojo
  Po, sigurisht, me një ekip prej 200 bërthamash dhe 256 GB ram mbase funksionon në gjysmë të rrugës hehehehehe xD
  Dhe para se të thuash ndonjë gjë, unë e vuaj sepse më dhanë një fatkeqësi me lagdroid, gjëja më e keqe që kanë bërë qeniet njerëzore ...