IPhone X do të fshehë përmbajtjen e njoftimeve si parazgjedhje, gjithashtu mundeni.

Isshtë një funksion që jo shumë e dinë, por është shumë i dobishëm dhe që kur ne fillojmë të familjarizohemi me iPhone X me siguri të tjerët do të inkurajohen ta përdorin atë. iOS na lejon të fshehim përmbajtjen e njoftimeve të ekranit të kyçjes dhe se ato tregohen vetëm kur ne shkyçim pajisjen, nuk ka nevojë të largoheni nga ekrani i kyçjes. Në iPhone X do të jetë opsioni i aktivizuar në mënyrë të paracaktuar.

IPhone X me sistemin e tij të ri të zhbllokimit përmes njohjes së fytyrës do ta bëjë zhbllokimin e pajisjes shumë më të rehatshëm dhe më të shpejtë, dhe diçka që do të vërehet është pikërisht në këtë funksion që ju tregojmë. Nëse dikush merr iPhone-in tonë, ai nuk do të shohë përmbajtjen e njoftimeve, ai do të shfaqet vetëm kur ne jemi ata që shikojmë në ekran. Ju mund ta aktivizoni atë në iPhone tuaj aktual dhe ne do t'ju tregojmë se si funksionon.

Ky opsion është i disponueshëm në iPhone të vjetër me iOS 11, dhe mund të aktivizohet brenda cilësimeve të sistemit. Brenda menusë së Njoftimeve, në krye, do të gjejmë opsionin «Trego pamjet paraprake». Në modelet e tjera përveç iPhone X, opsioni "Gjithmonë" aktivizohet si parazgjedhje, por ne mund të aktivizojmë opsionin "Nëse është i bllokuar". Ky do të ishte opsioni që iPhone X ka aktivizuar si parazgjedhje.

Me këtë mundësi të aktivizuar, kur shikojmë në ekranin e kyçjes, do të informohemi vetëm për aplikacionet që na kanë dërguar një njoftim, jo ​​përmbajtjen e tyre. Për të parë përmbajtjen, nuk është e nevojshme të largoheni nga ekrani i kyçjes, thjesht duhet të vendosni gishtin tuaj në Touch ID për të treguar se çfarë përmbajnë njoftimet, nga vetë ekrani i kyçjes. Me iPhone X do të jetë praktikisht automatik, pasi që sapo ta ngremë iPhone për të parë ekranin dhe informacioni na shfaqet, kur zbulon fytyrën tonë ajo do të zhbllokohet dhe njoftimet do të shfaqen. Nëse dikush tjetër përveç nesh, ata nuk do të jenë në gjendje të shohin përmbajtjen. Me të vërtetë e dobishme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Cpita Frikacakët dijo

  Dhe çfarë shfaqet në orë?

  1.    Luis Padilla dijo

   Ora është gjithmonë e zhbllokuar nëse është në dore

 2.   Raúl Aviles dijo

  Po zotëri, vërtet e dobishme. Prekje e bukur për të na kujtuar

  Flm!

 3.   Mari dijo

  Si mund të ndodhë që kur kam iPhone X të kyçur, njoftimet nuk më arrijnë .. ato arrijnë vetëm kur të zhbllokoj ekranin.
  Duhet të shfaqem kur pajisja është e kyçur në ekranin kryesor

  1.    Luis Padilla dijo

   Kontrolloni që opsioni për të parë njoftimet me ekranin e kyçur është aktivizuar

 4.   Miguel dijo

  Unë kam një Garmin Fenix ​​3 dhe sinjalizimet e iPhone X nuk arrijnë as në orë

  Një përshëndetje

 5.   Besim dijo

  Përshëndetje, kam një problem me iPhone X tim, në fillim kur e bleva, njoftimet u shfaqën si imazhi i fundit, domethënë një WhatsApp erdhi tek unë dhe më tha vetëm WhatsApp, dhe kur e shikova më tha kush ishte mesazhi dhe përmbajtja e tij.
  Por që nga e shtuna dhe pa prekur asgjë, tani marr njoftimin nga personi që e dërgoi atë? Si mund të kthehem në atë gjendje të mëparshme?

  Shumë falemnderit

 6.   Patri dijo

  Fede, më ndodh e njëjta gjë. Juasto pas azhurnimit të fundit.

 7.   Pablo dijo

  e njëjta gjë ndodh me mua. Si mund të zgjidhet? Dua të jetë si më parë

 8.   Mary dijo

  Meqenëse kam ndryshuar nga iPhone 6 në iPhone xs, njoftimet nga aplikacioni i gazetës që më pëlqen nuk shfaqen në ekran, megjithatë ato vazhdojnë të shfaqen në iPad tim. Unë kam rishikuar të gjitha kontrollet dhe qendrën e njoftimeve, gjithçka është saktësisht e njëjtë, por ato ende nuk shfaqen në iPhone xs dhe vazhdojnë të shfaqen në iPad. Dikush e di pse apo mund të më ndihmoni ??? Faleminderit