IPhone X me iOS 11.1.1 tashmë ka demon e tij të parë të Jailbreak të "zhdukur"

Dhe a është kjo në të vërtetë Jailbreak është diçka që për shumicën e përdoruesve mund të tingëllojë shumë largEdhe shumë nuk e dinë më se çfarë do të thotë, por më "poçarët" japin dorëheqjen vetë dhe duan që ajo të mbërrijë zyrtarisht një ditë.

Në këtë rast, ajo që kemi në tryezë është një lajm i mirë për ta pasi që iOS 11.1.1 Jailbreak është parë për herë të parë në një demo nga Liana Chen, nga laboratori Tencent Keen. Isshtë e qartë se jemi para hapit të parë dhe nuk do të thotë që ky Jb duhet të largohet në orët e ardhshme, por është e vërtetë që Ata tashmë kanë një hap të rëndësishëm dhe gjithashtu e tregojnë atë në një iPhone X të ri.

Ky është cicërima që tregon demonstrimin e Jailbreak në iOS 11.1.1 dhe në një iPhone X:

Jailbreaket e fundit nuk kanë qenë plotësisht të kënaqshme dhe shumë përdorues nuk kanë dashur direkt të komplikojnë jetën e tyre me instalimin e tij, përveç kësaj ajo ka qenë gjithmonë gjysmë e lidhur (ishte e nevojshme të përsëritej procesi Jb sa herë që iPhone rifillonte) dhe për versione shumë më të vjetra nga ato aktuale. Në këtë rast ajo që ata tregojnë është një Jb për versionin e fundit të lëshuar nga Apple dhe kjo mund të jetë një shenjë e mirë për ata që janë të gatshëm të Jailbreak pajisjet e tyre, pavarësisht nga fakti se siguria e këtyre mund të preket dhe tani që kemi Apple Pay mund të jetë disi e komplikuar.

Nga ana tjetër, duhet thënë se ky Jailbreak është vetëm për qëllime kërkimore, kështu që edhe pse mund të jetë plotësisht funksional në pajisjet aktuale, studiuesi i sigurisë nuk mund ta lëshojë atë publikisht për momentin. Dobësia mund t’i dorëzohet Apple ose thjesht të mos botohet kurrë, Çdo lajm që shfaqet në lidhje me këtë në Jailbreak për iOS 11.x do të botohet në iPhone News.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ricky Garcia dijo

  Aktivizuesi është instaluar tashmë në iOS 11

 2.   XXX dijo

  «Larg» dhemb shikimin.

 3.   Kakita dijo

  U zhduk