IPhone X ishte planifikuar të dilte në treg në 2018

Ndërsa javët kalojnë, Apple ofron detaje në lidhje me iPhone X të ri në intervistat e ndryshme që po japin disa nga anëtarët e ekipit të dizajnit ose zyrtarët e lartë të kompanisë. Sipas Dan Riccio, kryeinxhinier i Apple, në një intervistë të botuar në Mashable, Apple synoi të lançojë iPhone X vitin e ardhshëm, por ai duhej të formonte makinerinë në maksimum për të qenë në gjendje ta niste atë një vit më herët sesa pritej. Likelyshtë e mundshme që disa nga ju po e lexojnë këtë artikull në iPhone X tuaj të ri, pasi që sot është dita që Apple zyrtarisht nxjerr në shitje iPhone me të cilin përkujton përvjetorin e dhjetë të lansimit të iPhone të parë.

Riccio shprehet se atyre u është dashur të punojnë shumë dhe u është dashur i gjithë talenti, guximi dhe vendosmëria i të gjithë ekipit të dizajnit të iPhone X. Kryeinxhinieri i Apple pranoi se përshpejtimi i ndryshimeve me një ekran buzë më buzë la pak kohë për alternativa nëse dizajni nuk funksiononte ashtu siç ishte menduar. Eja, Apple luajti një letër të vetme.

Gjithçka filloi kur kompania vendosi të zbatojë Face ID në vend të Touch ID në iPhone, duke hedhur poshtë numrin e madh të thashethemeve që pretendonin se Apple kishte probleme kur integronte Touch ID nën ekran, pasi në asnjë moment kompania nuk kishte ndërmend ta integronte atë në atë zonë, pasi ishte Face ID ajo që do të duhet të bëjnë të gjithë punën. Apple nuk humbi kohë duke u përpjekur të kuptojë se cili mund të jetë pozicioni ideal i Touch ID, poshtë ekranit siç sugjerohet nga dizajnet e rrjedhura ose prapa pajisjes në logon e kompanisë.

Vendimi për të zbatuar një procesor të inxhinieruar neuro, A11 Bionic, daton që nga viti 2014, megjithëse kompania nuk e dinte në atë kohë se si mund ta përdorin atë për të përfituar sa më shumë prej saj. Lidhur me dizajnin, Apple mbylli modelin e iPhone X në nëntor të vitit të kaluar, një dizajn që Phil Schiller pretendon se është frymëzuar nga iPhone i gjeneratës së parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  »Likelyshtë e mundshme që disa nga ju po e lexojnë këtë artikull në markën tuaj të ri iPhone X»
  Hehehe (nuk do te te mbyll!)

  1.    Ignacio Sala dijo

   Shijoje. E dija që dikush do të më bënte një koment për shkak të iluzionit të lëshimit të tij dhe unë të kam parë. Nuk mund të jetë një tjetër.

 2.   Xavi dijo

  Tym dhe gënjeshtra. Apple nuk ishte më e sheshtë sesa lançimi i saj një vit më parë, sepse dizajni i iPhone 8 ishte vjetëruar me një konkurs që nxitonte kornizat dhe Apple, mbretëresha e dizajnit, e kishte lënë atë shumë të bezdisur. Ata kishin ngrënë dolli në dizajn ku ka qenë gjithmonë i patëmetë.
  Dhe atëherë makineria duhej nxituar sepse iPhone 8 Plus nuk u dallua aspak kundër konkurrencës.
  Dhe kjo ishte vdekjeprurëse për shitje dhe një Apple u akuzua për vazhdim për shumë kohë.

  1.    Ignacio Sala dijo

   Plotësisht dakord. IPhone 8 Plus nuk kishte treg apo kuptim të përsëriste të njëjtin model për vitin e katërt.