IPhone XR dhe iPhone 12 Pro thonë lamtumirë: kjo është diapazoni i iPhone

Gama e iPhone

Prezantimi dje i iPhone 13 Alsoshtë gjithashtu një ndryshim në të gjithë gamën e iPhone iPhone. Ky lansim përfshin rimodelimin e produkteve në dispozicion për të optimizuar prodhimin dhe për të qenë në gjendje të tërheqë numrin maksimal të përdoruesve të mundshëm, duke siguruar gjithmonë pajisjet më të mira. Pas përfundimit të ngjarjes dhe hapjes së dyqanit online, është parë që Apple ndalon shitjen e iPhone XR dhe të gjithë iPhone 12 Pro. Kjo lë një gamë të tanishme të mundësive duke filluar nga iPhone SE në iPhone 13 dhe 13 Pro përmes iPhone 12 në versionin e tij standard.

Ardhja e iPhone 13 zhvendos iPhone XR dhe 12 Pro që nuk shiten më

Mënyra e Apple për të shitur pajisjet e saj është e zgjuar dhe ka shumë kuptim. Duket se çdo iPhone që një përdorues është i gatshëm të blejë është një çudi pavarësisht nëse është tashmë disa vjeç. Theshtë rasti i iPhone SE që shitet si 'Shumë iPhone. Për më pak 'ose iPhone 12, i cili është vetëm një vit i vjetër, dhe ata e shesin atë si' Si mahnitës si kurrë '.

Artikulli i lidhur:
IPhone 13 Pro dhe Pro Max shkëlqejnë në prezantimin e tyre zyrtar

E gjithë kjo vjen nga modifikimi i gamës së iPhone të tregtuar nga Apple. Nisja e produkteve të reja e bën Apple të Madh të përcaktojë se cilat pajisje shiten. Dhe gjithashtu me çfarë çmimesh dhe cilat janë objektivat e secilit prej tyre. Në rastin e gamës së iPhone Apple ka vendosur të braktisë prodhimin e iPhone XR dhe iPhone 12 Pro dhe 12 Pro Max.

Aktualisht, pra, vetëm iPhone SE, iPhone 12 standard, iPhone 13, 13 mini, 13 Pro dhe 13 Pro Max. Dhe afërsisht kjo është tabela krahasuese në katër modelet e mrekullueshme të iPhone në dispozicion:

iPhone 13 Pro / Pro Max iPhone 13 iPhone 12 iPhone SE
Processor A15 Bonike A15 Bionic A14 Bionic A13 Bionic
Ekran 6.7 ose 6.1 "OLED 6.1 "ose 5.4" OLED 6.1 "ose 5.4" OLED LCD 4.7 inç
Ruajtje 128/128 / 256GB / 1 TB 128 / 256 / 512 GB 64 / 128 / 256 GB 64 / 128 GB
Kamera Sistemi kamera pro (telefoto, kënd i gjerë dhe kënd ultra i gjerë) Sistemi i avancuar i kamerës së dyfishtë (kënd i gjerë dhe kënd ultra i gjerë) Sistemi i dyfishtë i kamerave (kënd ultra i gjerë dhe i gjerë) Sistemi i vetëm i kamerës (kënd i gjerë)
Conectividad 5G 5G 5G 4 g LTE
bateri Deri në 28 orë rishikim video Deri në 19 orë rishikim video Deri në 17 orë rishikim video Deri në 13 orë rishikim video
çmim nga 1159 XNUMX € nga 809 € nga 689 XNUMX € nga 489 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.