IPhone XR ka qenë telefoni inteligjent më i shitur në vitin 2019

IPhone XR është një sukses pa asnjë dyshim dhe duke pritur që ne të shohim se si sillet pasuesi i tij, iPhone 11, Smartphone "i lirë" i Apple ka arritur të jetë smartphone më i shitur në botë gjatë të gjitha tremujorëve me të dhëna nga ky 2019 që jemi gati të përfundojmë, duke tejkaluar terminalet edhe më të përballueshme dhe me specifikime supozuese superiore.

Kur shifrat e shitjeve të iPhone filluan të binin, kishte shumë zëra që siguruan se ilaçi i vetëm që ekzistonte ishte një rënie e çmimit që do ta lejonte atë të konkurronte me prodhuesit kinezë, të cilët po shtrëngoheshin gjithnjë e më shumë me terminalet me çmime që vështirë se mund të ofrojnë. Përfitimet. Apple nuk është përgjigjur duke ulur çmimin e iPhone të saj, ose të paktën iPhone të saj "Top", por në vend të kësaj nxori nga kapela një iPhone të ri me specifikime shumë të ngjashme me ato të iPhone të saj të rangut të lartë, me një kamera pak më e ulët. dhe ekran LCD, dhe në kthim me një çmim shumë më konkurrues që mezi i kalon 800 € në dyqanin zyrtar. Koha e ka vërtetuar atë të drejtë dhe e ka bërë këtë iPhone XR telefonin më të shitur tremujorin në tremujor gjatë këtij viti 2019.

Lista e telefonave më të shitur gjatë këtij tremujori të tretë të vitit 2019 (i fundit për të cilin kemi të dhëna) është si më poshtë:

 1. iPhone XR
 2. Samsung Galaxy A10
 3. Samsung Galaxy A50
 4. Oppo A9
 5. iPhone 11
 6. Oppo a5s
 7. Samsung Galaxy A20
 8. Oppo A5
 9. xiaomi redmi a7
 10. Huawei P30

Të dhënat janë siguruar nga Counterpoint Research (lidhje) dhe tregon sesi iPhone XR zë vendin e parë të këtij Q3 2019, siç bëri tashmë në Q1 dhe Q2 2019, madje edhe në Q4 2018. Vetëm Q3 2018 rezistoi, sepse nuk ishte në shitje gjatë gjithë tremujorit. E njëjta gjë ka ndodhur iPhone 11 që zë një vend të pestë të besueshëm pasi që ka qenë në shitje vetëm për 3 javë këtë tremujor. Samsung ka arritur të vendosë tre Galaxy "A", ndërsa Xiaomi dhe Huawei mezi kanë arritur të vendosin një terminal në dhjetëshen e parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.