Nest Cam IQ njeh se kush hyn në shtëpinë tuaj

Foleja sapo u prezantua një kamera e brendshme e sigurisë që përfshin disa tipare shumë interesante si njohja e fytyrës ose dërgimi i sinjalizimeve kur dikush ka hyrë në shtëpinë tuaj, duke qenë në gjendje të dalloni nëse është një person apo një kafshë, për shembull. Regjistrimi i imazhit me rezolucion 4K, zmadhimi dixhital 12X dhe shikimi i natës, altoparlantët dhe mikrofonat e integruar dhe një montim kthyes janë disa nga tiparet e tjera që plotësojnë një zgjidhje të shkëlqyeshme për ata që duan qetësi për sigurinë e shtëpisë.

Pa dyshim, tipari yll i këtij IQ Nest Cam është njohja e tij e fytyrës. Kur zbulon dikë, pajisja dërgon një alarm në telefonin e përdoruesit, zmadhon automatikisht dhe gjurmon personin që shfaqet në fushën e shikimit për të mësuar më shumë se kush është dhe çfarë po bën. Plus, nëse jeni pajtuar në Nest Aware, mund të merrni njoftime të personalizuara bazuar në atë se kush është në shtëpi. Por specifikimet e tij janë gjithashtu të shkëlqyera:

  • Sensori i imazhit 4K (8 megapiksel), zmadhimi dixhital 12x me përmirësimin e imazhit dhe sistemi i imazhit me diapazon të lartë dinamik (HDR) sigurojnë që të mos humbasë asnjë detaj i rëndësishëm. Ai gjithashtu ka dy LED të fuqishëm infra të kuqe 940 nm, me një modalitet të shikimit të natës që ndriçon të gjithë dhomën në mënyrë të barabartë, madje edhe në errësirë ​​dhe pa asnjë shkëlqim verbues.
  • Funksioni bisedoni dhe dëgjoni me audio HD. Altoparlantët Nest Cam IQ janë 7 herë më të fuqishëm se Nest Cam origjinal. Përveç kësaj, ai përfshin një sërë tre mikrofonë të përparuar që shtypin zhurmën dhe anulojnë jehonën për tingull më të qartë.
  • Siguria e integruar. Nest Cam IQ kripton videon në pajisje përpara se ajo të fillojë transmetimin dhe ruajtjen e përmbajtjes, duke përdorur 128-bit AES me një lidhje të sigurt TLS / SSL. Me Verifikimin me 2 hapa, mund të shtoni një shtresë shtesë sigurie në llogarinë tuaj Nest. Përveç kësaj, me azhurnimet automatike kamera do të mbrohet nga çdo kërcënim.

Kur Nest Cam IQ zbulon që ka një person brenda fushës së shikimit të kamerës (dhe jo një kafshë shtëpiake ose një hije në mur) mund të dërgojë një alarm të veçantë me një foto të zgjedhur dhe të zgjeruar. Në modelet e mëparshme të Nest Cam, tipari i njoftimeve të personave ishte i disponueshëm vetëm për pajtimtarët e Nest Aware. Ai gjithashtu ka funksionin Supersight me të cilin kur përdoruesit hyjnë në aplikacion për të parë se çfarë po ndodh në shtëpi, ata gëzojnë një përvojë me foto me foto me përkufizim të lartë që përfshin një pamje të plotë të dhomës me 130 gradë dhe një banesë me pamje nga afër ndjekja e personit në shtëpi duke përdorur PiP (Foto në Foto). Në këtë mënyrë, është e mundur të shihen detajet e fytyrës dhe imazhi i përgjithshëm i dhomës.

Nest Cam IQ tani mund të rezervohet në Shtetet e Bashkuara përmes fole.com, me çmim 299 dollarë. Në Evropë tashmë e kemi në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Hollandë dhe Irlandë për 349 € dhe Që nga 13 qershori, do të jetë e mundur të rezervoni me të njëjtin çmim në Spanjë, Gjermani, Austri dhe Itali përmes të njëjtës faqe në internet. Dërgesat do të bëhen nga fundi i qershorit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.