iTunes për të marrë ndryshime të mëdha të dizajnit në WWDC, sipas Gurman

iTunes 13

Pak nga pak po mësojmë më shumë detaje se çfarë do të shohim në WWDC që do të fillojë të hënën e ardhshme, 13 qershor. Nëse nuk do të ketë surpriza, Siri do të jetë ylli i ngjarjes, por versioni i ri i Apple Music do të zërë gjithashtu një pozitë relativisht të rëndësishme. Ne tashmë e dinim që aplikacioni iOS Music do të merrte ndryshime në dizajn për ta bërë gjithçka më intuitive, por nuk e dinim atë iTunes gjithashtu do të marrë ndryshime në ndërfaqen e tij.

Kush vazhdon të japë detaje për gjithçka që Apple do të paraqesë para se të bëhet zyrtare është ish-redaktori i 9to5mac dhe redaktori i ri i Bloomberg, i cili u është përgjigjur përmes Twitter disa pyetjeve. Për të filluar, Gurman ka mohuar që Apple do të eleminojë shkarkimet (blerjet) nga iTunes, dyqani i muzikës, ose të paktën "jo akoma", kështu që ne mund të kuptojmë se është një hap që ata do të hedhin në një të ardhme afatmesme . Ajo që kemi më afër është një ridizajnim i lojtarit OS X që synon thjeshtojë funksionet thelbësore të aplikacionit dhe të bëjë më mirë dallimin midis propozimeve të ndryshme muzikore të Apple.

iTunes gjithashtu do të ridizenjohet

https://twitter.com/markgurman/status/740558368100651008

Por… Apple do të tregojë një version të ridizenjuar të iTunes për Mac në WWDC. Do të dalë në tetor me (OS X) 10.12. Përputhet me Apple Music të ridizenjuar.

Me sa duket, versioni i ri i iTunes do të vijë nga dora e OS X 10.12 pas verës (ndoshta tetor). Kam lexuar në media të ndryshme që Apple duhet ta ndajë iTunes në disa aplikacione, të tilla si një video player nga njëra anë dhe biblioteka e muzikës dhe riprodhuesi i saj nga ana tjetër, por këto ndryshime nuk do të vijnë. Ndryshimet do të jenë vizuale dhe organizative, diçka që tashmë kishte një episod të parë në versionin iTunes 12.4.

Personalisht, nuk më pëlqente lojtari i Apple dhe gjithmonë kërkoja alternativa deri në lëshimin e iTunes 11. Në atë kohë, unë e doja shumë lojtarin zyrtar të OS X dhe i kam qenë besnik deri më sot. Por më duhet të pranoj se ka një ndryshim nga versioni i fundit që nuk më pëlqen: që listat, përzgjedhja e mënyrës së shfaqjes së muzikës, etj., Janë në të majtë të vendit ku shfaqen artistët, e cila është pse zakonisht i fsheh. E keqja është se nëse e fsheh atë panel, nuk shoh as pjesë të tjera si muzika që kam shtuar kohët e fundit.

E tëra që mund të them është se shpresoj që versioni tjetër i iTunes të lë shije aq të mirë në gojën time sa bëri në v11.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.