Jabra Elite 3, mbretërit e kufjeve nën 100 €

Ne rishikuam kufjet Jabra Elite 3 True Wireless, me një vlerë për para që është e vështirë për t'u mposhtur në kategorinë e saj, duke kombinuar zërin e mirë me performancën dhe cilësinë e ndërtimit tipike për diapazon më të lartë.

Opsionet e disponueshme brenda intervalit të mesëm të kufjeve të vërteta pa tel janë të pafundme, por ndërsa disa marka thjesht përpiqen të arrijnë sukses me fishekzjarre që më vonë nuk kontribuojnë asgjë në praktikë, Jabra e bën këtë me një model që pa specifika që përpiqen të shfaqen ata nuk janë të, përfshin gjithçka që mund të pritet në një kufje të këtij lloji, me materiale dhe përfundime nga diapazon superiore dhe një çmim novator.

Especificaciones

 • Përmbajtja: kufje, tre grupe tapash silikoni, kabllo karikimi USB-C, kuti karikimi
 • Lidhja Bluetooth 5.2
 • A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.7, HSP 1.2
 • Gama deri në 10 metra
 • Deri në 6 pajisje të lidhura
 • Ndezja dhe fikja automatike kur nxirrni / vendosni kufjet në kutinë e karikimit
 • 7 orë autonomi, deri në 28 orë me kuti karikimi (lidhje USB-C)
 • Karikimi i shpejtë: 10 minuta karikim ofron deri në 1 orë përdorim
 • Priza silikoni në tre madhësi
 • Certifikimi IP55

Dizajn

Jabra Elite 3 kanë një dizajn shumë të ngjashëm me pjesën tjetër të kufjeve të markës. Kutia e tij e karikimit është shumë e vogël, ndoshta më e vogla nga të gjitha kufjet që kam provuar, gjë që e bën shumë komode për t'u veshur me pantallona, ​​madje edhe xhinset më të ngushta që ti ke. Madhësia e kufjeve është e zakonshme për këtë lloj, me një dizajn brenda veshit që futet në kanalin tuaj të veshit, diçka që në fillim mund të krijojë një ndjesi të çuditshme nëse nuk jeni mësuar me të, por që së shpejti pushon së qeni. vënë re. Prizat silikoni ju izolojnë nga jashtë, një anulim pasiv i zhurmës që ju lejon të shijoni tingullin në mjedise me zhurmë pa u izoluar nga jashtë, perfekt për të dalë në rrugë ose për të praktikuar sporte. Nuk ka asnjë anulim aktiv të zhurmës.

Cilësia e materialeve të kasës është e mirë, e njëjtë me atë të përdorur nga kufjet e tyre të cilësisë më të lartë, si Elite 85T që ne gjithashtu testuam dhe analizat e të cilave mund të lexoni dhe shihni. kjo lidhje. Është shumë e vlerësuar që pavarësisht se janë kufje shumë më të lira, materialet dhe dizajni janë praktikisht identike me ato më të shtrenjta.. Kontrollet e kufjeve përbëhen nga dy butona fizikë të vendosur në të dy, të cilët janë shumë të thjeshtë për t'u shtypur dhe, për mendimin tim, shumë më të përshtatshëm për të praktikuar sporte. Shtypja nuk i fut kufjet në vesh, kështu që nuk është e bezdisshme.

Përveç të jargavan që mund të shihni në fotot dhe videon e këtij artikulli, mund të blihet në ngjyrë bezhë, blu dhe gri e errët për të njëjtin çmim.

bateri

Ata kanë një autonomi vërtet të jashtëzakonshme, me 7 orë riprodhim pas një karikimi të plotë, e cila zgjatet në 28 orë riprodhim duke përdorur kutinë e karikimit. Rasti nuk ka karikim me valë, por lidhës USB-C në pjesën e pasme Me të cilin mund ta rimbushim pak a shumë një herë në javë nëse përdorni intensivisht kufjet. Në rastet e rralla që ju mbaron bateria dhe duhet të vazhdoni t'i përdorni, me vetëm 10 minuta rimbushje do të keni deri në 1 orë përdorim.

operacion

Kufjet ndizet automatikisht kur hiqet nga kutia e karikimit, dhe fiken automatikisht kur i futni sërish. Ata kanë gjithashtu një sistem mbylljeje automatike nëse i lini jashtë kutisë të papërdorura. Butonat përdoren për të kontrolluar riprodhimin, për të marrë telefonatat, për të përdorur asistentin virtual dhe madje për të kontrolluar volumin. Funksionet e kufjes së djathtë janë të ndryshme nga ato të së majtës dhe përbëhen nga një, dy ose tre shtypje, si dhe mbajtja e butonit. Ju nuk mund të personalizoni kontrollet nga aplikacioni.

Aplikacioni Jabra Sound + është falas për t'u shkarkuar për të dy iOS (lidhje) dhe Android (lidhje), dhe me të ne mund të përditësojmë firmuerin dhe të kontrollojmë mënyra të ndryshme zëri. Opsionet e barazimit nuk janë aq të plota sa ato të modeleve të tjera superiore, por janë ato na lejojnë të modifikojmë tingullin që na ofrojnë disi sipas dëshirës tonë. Na tregon gjithashtu baterinë e mbetur dhe ne mund të gjejmë kufjet, të cilat do të ruajnë vendndodhjen e fundit ku janë lidhur me iPhone tuaj.

Lidhja me iPhone është shumë e qëndrueshme, me një rreze deri në 10 metra që mund të zvogëlohet disi në ambiente të mbyllura me pengesa. Në praktikë ato kanë gamën e zakonshme të këtij lloji të kufjeve. Nuk kam pasur probleme me shkyçjet pa ndonjë arsye të dukshme, ndërhyrje apo zhurmë. Unë kam vënë re vetëm disa probleme kur kaloj nëpër harqet e sigurisë në hyrje të dyqaneve, diçka mjaft e zakonshme me çdo kufje Bluetooth. Ata nuk kanë ndryshim automatik të pajisjes, megjithëse mund të lidhen me disa pajisje (deri në 6) që ruhen në memorie, por do t'ju duhet të ndryshoni manualisht nga njëra në tjetrën. Si parazgjedhje, ato gjithmonë do të lidhen me të fundit me të cilën jeni lidhur.

tingull

Ata kanë një cilësi mjaft të mirë të zërit duke pasur parasysh që po flasim për kufje të nivelit të ulët. Ata nuk mund të konkurrojnë me tingujt e disa AirPods Pro, ose Jabra Elite 85T, por performojnë shumë mirë. Bas i pranueshëm, mes dhe lartësi të balancuara dhe një tingull në të cilin mund të perceptoni shumë detaje, nuk është një tingull që "do t'ju lërë mendjen" por do t'ju lërë shumë të kënaqur nëse kërkoni një kufje "të mirë" pa shtirje e mëtejshme..

Ajo që më mungon më shumë për 85T që përdor çdo ditë është aftësia për të rregulluar EQ për një tingull më të personalizuar. Por sërish duhet të përsërisim të njëjtën gjë: kemi përballë kufje më pak se 100 euro. Anulimi pasiv i zhurmës ndihmon në përmirësimin e cilësisë së perceptuar, janë mjaft të përshtatshme për përdorim në ambiente me zhurmë si palestra. Për këtë është e rëndësishme që të gjeni tapat e duhura silikoni për kanalin tuaj të veshit. Vëllimi nuk do të jetë problem në asnjë rast.

Mendimi i redaktorit

Jabra Elite 3 janë kufjet perfekte për ata që kërkojnë diçka të përballueshme, por pa sakrifikuar cilësinë e mirë të zërit, autonominë e shkëlqyer dhe cilësinë e ndërtimit, tipike për segmentet më të larta. Ata nuk kanë anulim aktiv të zhurmës ose karikim me valë, por është diçka që nuk mund të fajësohet për kufjet në këtë gamë çmimesh. Për më pak se 80 € këto kufje Ata do të lënë më shumë se të kënaqur ata që nuk duan të shpenzojnë më shumë, por nuk kënaqen me pak. Ju mund t'i blini ato në Amazon për 79,99 € (lidhje)

3 Elite
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
79,99
 • 80%

 • 3 Elite
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • tingull
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • Tingull i mirë
 • Autonomi e shkëlqyeshme
 • Cilësi e mirë e ndërtimit
 • Të rehatshme dhe të lehta

Contras

 • Pak opsione EQ
 • Nuk ka karikim me valë ose anulim aktiv të zhurmës

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.