Sonic CD, një klasik SEGA si aplikacion i javës

CD zërit Kanë kaluar 7 ditë dhe, si çdo të enjte, tashmë kemi një të re aplikacioni i javës. Këtë herë kemi përsëri një lojë, por një nga ato që ia vlen. Eshte per CD zërit, një titull që me siguri i bën ata përdorues më të ngazëllyer që ne ishim në gjendje ta luanim atë në fillim të viteve '90 në SEGA Meda Drive, e cila ishte për mua konsolja më e mirë e kompanisë japoneze të lojërave video.

Si mund të ishte ndryshe për titullin e saj, protagonist i Sonic CD është i famshëm iriq i cili është gjithashtu nuskë e SEGA. Armiku që do të duhet të mposhtim është famëkeqi Dr. Robotnik, i cili dëshiron të marrë përsipër gurët e kohës ose "Gurët e Kohës". Për ta arritur këtë, mjeku Machiavellian ka një plan: të rrëmbejë iriqin Amy Rose për të parandaluar që Sonic të shkojë përpara. Por ky nuk do të jetë problemi i vetëm me të cilin do të duhet të përballet heroi ynë blu.

Metal Sonic, armiku i papritur nga Sonic CD

Dr. Robotnik ka arritur të krijojë një nga robotët më të rrezikshëm që ai ka krijuar ndonjëherë në tërë jetën e tij. Ky është Metal Sonic, një kopje e Sonic që është projektuar për të barazuar të gjitha aftësitë e iriqit blu dhe madje të jetë më i shpejtë se ai, kështu që objektivi është i qartë: për të marrë gurët e kohës për të siguruar një të ardhme shpresëdhënëse, mundi Metal Sonic dhe krijuesin e tij Robotnik dhe ruaje Amy Rose.

Personalisht, unë kurrë nuk kam qenë adhurues i madh i versioneve 64-bit të Sonic sepse kam pasur Master System II 8-bit, por tashmë kam përfituar nga fakti që Sonic CD do të jetë falas për një javë për të shkarkuar lojën dhe për ta lidhur atë me Apple ID tim. Çfarë mendoni për këtë lojë që u lançua për herë të parë në 1993?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.