Viv demonstron asistenten e saj të re virtuale

LIVE

viv, i cili përfshin në stafin e tij një pjesë të madhe të ekipit që punoi në Siri tani rreth pesë vjet më parë, prezantoi dje asistentin e tij të ri virtual. Kishte shumë pritje, për ata që ishin dhe çfarë premtuan, se ishte një ndihmës virtual shumë më i aftë se Siri, e cila ishte ideja që ata kishin në fillim, por që ata duhej të linin mënjanë kur Apple bleu teknologjinë prej tyre.

Në videon vijuese, prej pak më shumë se 11 minutash, mund të shohim një demonstrim të së riut Asistent i Inteligjencës Artificiale. Duhet pranuar, njohja dhe kuptimi juaj i komandave është një hap përpara Siri, diçka që demonstrohet kur kërkoni "A do të jetë më e nxehtë se 21 gradë në Urën e Golden Gate pas orës 5 pasnesër?»Dhe ai i përgjigjet saktë, megjithëse, logjikisht, përgjigjja do të ishte e njëjtë nëse do ta kishte pyetur të njëjtën gjë, por për Kaliforninë.

Demo e Asistentit Virtual të Viv

Viv përqendrohet në integrimin me aplikacionet dhe zhvilluesit e palëve të treta. Kjo është pikërisht thembra e Akilit të Sirit, pasi Apple dëshiron të ketë kontroll të plotë mbi teknologjinë e saj dhe, megjithëse jam i sigurt se do të jetë në gjendje ta bëjë këtë në të ardhmen, për momentin nuk është në gjendje të dërgojë një WhatsApp për shembull. Por Viv gjithashtu ka pikën e saj të dobët: Siri, Cortana ose Google Tani janë integruar ne sistem. Çfarë do të thotë kjo? Epo, ne mund t'i thërrasim ata me zërin tonë dhe ata mund të bëjnë ndryshime të të gjitha llojeve në çdo kohë, sepse ato gjithmonë funksionojnë në sfond. Sado i mirë të jetë Viv, do të jetë vetëm një aplikacion të cilit do t'i duhet t'i kushtojmë vëmendje në mënyrë që të funksionojë.

Ajo që unë mendoj se duhet të bëhet është të pranoj punën që ekipi që gjithashtu ndihmoi në krijimin e Siri ka bërë, por unë kam mbetur me ndjenjën se qëllimi i tyre nuk ishte të krijonin një asistent virtual (i cili, nga rruga, jo ka një zë), nëse nuk demonstron çfarë mund të bëhet nëse zhvilluesit dhe kompanitë bien dakord ose që një kompani tjetër më e lejueshme sesa Apple arrin dhe merr përsipër shërbimet e saj. Do të jetë interesante të shihet e ardhmja e projektit të Viv.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pepe dijo

    Unë e urrej kur maksimizoj një video dhe ajo rifillon riprodhimin