Jo, iPhone 13 nuk tregon përqindjen e baterisë në shiritin e statusit

 

Disa orë para fillimit të prezantimit të modele të reja iPhone 13, iPad dhe Apple Watch Një imazh qarkulloi në rrjet në të cilin mund të shihni një iPhone me përqindjen e baterisë menjëherë pranë nivelit, në shiritin e statusit.

Në fund të fundit gjithçka duket të jetë një rrjedhje e rreme, të paktën si parazgjedhje në pajisje. Te gjitha Pamjet e ekranit që mund të shohim për iPhone 13 dhe iPhone të ri 13 Pro ende nuk tregojnë përqindjen e baterisë dhen në të djathtën e sipërme, duke treguar se nuk do të jetë kështu.

A mundet përdoruesi në cilësimet e konfigurimit të shtojë këtë informacion të baterisë në shiritin e statusit? Epo, ne nuk e dimë këtë për momentin, por ajo që duket e qartë është se imituesi Xcode 13 për iPhone të ri 13 Pro Max ka një hapësirë ​​të gjerë për të treguar informacionin e mbulimit dhe shiritat Wi-Fi. Tani për tani, ata që shpresonin të shihnin këtë informacion të baterisë me përqindjen që nuk e hedhin ende në peshqir, mund të jetë që një opsion të shtohet në konfigurimin që lejon shfaqjen e tij.

Tani për tani, ajo për të cilën jemi të qartë është se opsioni për të shtuar ose fshirë këtë informacion (përqindja e baterisë) në iPhone që nuk kanë një nivel, është në dispozicion, kështu që ata që duan të shohin këtë informacion nuk duhet të humbasin shpresën. Pak më pak se një javë do të heqim qafe dyshimet kur të fillojnë të shihen rishikimet e para të iPhone 13 të ri, me siguri në disa prej tyre do të shohim nëse është apo jo e mundur të shtojmë këtë informacion në shiritin e statusit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.