Nuk ka kthim prapa: Apple ndalon së nënshkruari iOS 10.3.3

Për dy javë, iOS 11 është në dispozicion për shkarkim publik për të gjithë përdoruesit me pajisje të përputhshme dhe si zakonisht, djemtë nga Cupertino kanë ndaluar nënshkrimin e iOS 10.3.3Në këtë mënyrë, nëse po përjetonit probleme me performancën e pajisjes tuaj me versionin e njëmbëdhjetë të iOS, nuk mund të ktheheni më te versioni i fundit i iOS 10 që Apple po nënshkruante.

Ju gjithashtu nuk mund të ktheheni në iOS 11.0, si Apple gjithashtu ka ndaluar nënshkrimin e saj, kështu që opsioni i vetëm në dispozicion është të qëndrojmë ashtu siç jemi ose të kthehemi te azhurnimi i parë i iOS 11, numri 11.0,1, një azhurnim i vogël që rregullonte problemet e Mail me postën Outlook.

Shumë prej tyre kanë qenë përdoruesit që pas azhurnimit kanë parë se si bateria e pajisjeve të tyre filloi të binte ndjeshëm krahasuar me versionin e fundit të iOS. Ky problem është bërë i zakonshëm sa herë që Apple lëshon një version të ri të iOS, kështu që kompania duket se nuk u kushton më vëmendje përdoruesve që shprehin shqetësimin e tyre në këtë drejtim, pavarësisht nga fakti që me iOS 11 numri i ankesave është rritur ndjeshëm.

Pas ndalimit të nënshkrimit të iOS 10.3.3 dhe iOS 11.0, nëse duhet të rikuperojmë pajisjen tonë përmes iTunes, aplikacioni do të shkarkojë iOS 11.0.1 dhe do të vazhdojë me instalimin e tij. Ndërsa është e vërtetë se ne mund të ndalemi pranë ipsw.me dhe shkarkoni iOS 10.3.3 ose iOS 11.0, është lëvizje krejtësisht e padobishme sepse kur aktivizoni terminalin, pasi të ketë mbaruar instalimi, ky proces nuk do të kryhet sepse Apple ka ndaluar nënshkrimin e tij.

Kjo e re nuk ndikon në përdoruesit e jailbreak, pasi që versioni i fundit i pajtueshëm me këtë metodë për të hyrë falas në të, është iOS 10.2, një version që Apple ndaloi së nënshkruari shumë muaj më parë. E vetmja gjë që ata mund të bëjnë është të presin dhe të shohin nëse iOS 11 është me fat të marrë një jailbreak më herët se vitin e kaluar, një jailbreak që mori më shumë se 4 muaj për të dalë në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alvaro dijo

    Ne u dehur. Të jetosh me këtë beta të përjetshme të quajtur iOS 11.