Jony Ive dhe kompania e tij LoveFrom nënshkruajnë me Ferrari

Jony Ive

Dizajneri popullor i produktit Apple la postin e tij në kompaninë Cupertino vitin e kaluar 2019 dhe tani po bën përsëri titujt e gazetave për një shoqata me firmën e makinave sportive FerrariMe Kjo shoqatë vjen nga dora e kompanisë LoveFrom, nga e cila Ive së bashku me Marc Newson janë partnerë themelues.

Në këtë rast, Ive do të bëhet pjesë e këshillit të partnerëve Exor, një forum vjetor në të cilin disa nga klientët e kompanisë marrin pjesë për të eksploruar mundësi të reja biznesi. Unë kam qenë jashtë mediave për një kohë të gjatë dhe tani ai shfaqet përsëri për të treguar firmën e tij me një nga më të mëdhatë në automobil, Ferrari.

Një pjesë e deklaratës së partneritetit midis LoveFrom dhe Ferrari tregon se harmoni e mirë që ekziston midis Jony Ive, Marc Newsom dhe John ElkannMe Dy të parët pretendojnë se janë "tifozë dhe admirues" të Elkann, i cili aktualisht është president dhe CEO i Exor dhe president i Ferrari.

Shprehja e parë e këtij partneriteti të ri do të sjellë së bashku performancën dhe përsosmërinë e dy firmave legjendare si Ferrari me përvojë të gjerë dhe krijimtarisë së pakrahasueshme të LoveFrom, të cilët kanë përcaktuar produkte të jashtëzakonshme që ndryshuan botën. Përtej bashkëpunimit me Ferrari, LoveFrom do të eksplorojë një numër projektesh krijuese me Exor në biznesin luksoz.

Si pronarë dhe koleksionistë të Ferrarit, ne nuk mund të ishim më të ngazëllyer për të bashkëpunuar me këtë kompani të jashtëzakonshme dhe, në veçanti, me ekipin e projektimit të udhëhequr nga Flavio Manzoni.

Ne e kujtojmë atë pasi Ive u largua nga Apple, ai tashmë ishte i lidhur me Ferrari për marrëdhënien e tij të mirë me krerët e markës dhe aftësinë e tij spektakolare në dizajn. Në çdo rast, tani po nënshkruhet një marrëveshje në të cilën kompania e Ive bëhet pjesë e Exor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.