Ju mund të rrisni kujtesën e iPhone tuaj nga 16 GB në 128 GB për 60 $

Iphone 6

Nuk është hera e parë për të cilën kritikohet qëndrimi i Apple rrisin kostot e shitjes së iPhone dhe pajisje të tjera me nënshkrimin tuaj ndërsa kapaciteti i kujtesës ruajtëse rritet. Sidoqoftë, nuk është më pak e vërtetë se nuk është e vetmja kompani që e bën atë. Edhe kështu, përkundër faktit se për shumicën nuk ka mundësi të tjera përveç kalimit të kutisë, në fakt në tregun Shenzhen, ekzistojnë. Në fakt, ju mund të shkëmbeni komponentët e një iPhone 16 GB për ta bërë atë një iPhone 128 GB për një çmim prej 60 $. Tingëllon mirë apo jo?

Më e mira e kësaj ideje, e pa autorizuar nga Apple sigurisht, dhe e cila aktualisht është e disponueshme vetëm në Kinë ka të bëjë me lehtësinë e procedurës dhe zero rreziqet e përfshira. Për më tepër, ju mund ta merrni atë dhe të rrisni kujtesën e iPhone tuaj brenda pak minutash dhe pa u shqetësuar për kursimin e të dhënave. Por si është e mundur e gjithë kjo? Cili është sekreti i Shenzhen maksimizoni kujtesën e iPhone tuaj pa i ndodhur ndonjë gjë e keqe terminalit tuaj dhe duke ju kursyer disa euro?

Në tregun kinez ata janë në gjendje të ndryshojnë çipin në vetëm gjysmë ore. Hapësira ruajtëse origjinale e iPhone 16 GB dhe për ta zëvendësuar atë me një markë 128 GB Toshiba. Pikërisht për shkak të procedurës së shpejtë dhe kostos së pjesëve, çmimi mbetet aq i ulët sa 60 dollarët që duhet të paguani. Për momentin, iPhone i fundit që mund të kryhet manovra është iPhone 6. Formula jo vetëm që funksionon me kujtesën e iPhone tuaj, por është e zbatueshme për pajisjet e tjera si iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  Ku është faqja për ta porositur atë? Unë jam i interesuar. Faleminderit.

 2.   vlla dijo

  Shoh që njerëzit nuk i kanë lexuar lajmet në thellësi.

  Flisni për Shenzhen, China, që janë në gjendje ta marrin atë. nuk ka një faqe që i kushtohet asaj. Leximi mirë nuk kushton shumë.

 3.   Manda Guevs dijo

  Kështu që? Nëse kjo faqe në internet nuk lexohet nga kinezët, pse të vendosni diçka që mund të bëhet vetëm në Kinë?

  1.    Kyro dijo

   Sepse nëse mund të bëhet në Kinë, mund të përfundojë të bëhet këtu. Për më tepër, është interesante të shohësh që ndryshimi i hapësirës ruajtëse nga 16 GB në 128 GB kushton në të vërtetë 60 € (më pak, me siguri), kur te Apple ata të gozhdojnë 200 ...

   Artikull i mirë — për mendimin tim—, Cristina :)!

 4.   Bubo dijo

  Kur mund të bëhet në Spanjë, më tregoni, nëse duhet të shkoj në Kinë për të ndryshuar memorien, është më lirë për mua të blej një iPhone të ri me kapacitetin maksimal

 5.   Aitor dijo

  Çfarë marrëzie komentesh nëna ime

  1.    Kokakolo dijo

   Të tilla si VETI. Një dy tre, përgjigju përsëri.

 6.   Alexander dijo

  Kjo është shumë e keqe, është më mirë të jesh i sigurt edhe nëse të kushton 200 dollarë sesa të paguash 60 për diçka që nuk e di nëse do të ndikojë në sistemin harduer dhe softuer të iPhone-it tënd

 7.   Diego dijo

  Artikull i mirë, është mirë të dini diçka që nuk mund të bëhej dhe tani është. pra bëje në anën tjetër të botës

 8.   Aitor Aleixandre Badenes dijo

  Për Zotin, që Kinezët të kalojnë manualin për t'ia bërë këtë kinezëve të kabinave tani!

 9.   Aitor Aleixandre Badenes dijo

  Këtu është video se si ata e bëjnë atë ... https://www.youtube.com/watch?v=2bGb5AOwp44