Ju nuk ishit vetëm. Dje shumica e shërbimeve të Apple ranë, madje edhe ato të brendshme

Nuk është diçka që zakonisht ndodh rregullisht në Apple, është e vërtetë që në raste të mëparshme kishim folur për disa ndërprerje të shërbimeve, faqeve të internetit, etj. në Apple por me këtë rast gjatë pasdites së djeshme mund të themi se ishte një rënie praktikisht totale e shërbimeve të kompanisë Cupertino. Dhe është se për një kohë shërbimet e brendshme të mbështetjes së Apple, podcast Apple, Apple Arcade, Fitness +, Apple TV plus, iCloud, Apple Music, dhe pjesa tjetër e shërbimeve, duke përfshirë faqen e internetit të kompanisë në disa vende, nuk funksionuan.

Normaliteti është kthyer, por puna vazhdon ende

Për momentin nga vetë nënshkrimi Ata nuk kanë komentuar për shkakun apo shkaqet e mundshme të këtyre rënieve. Ajo që dimë është se faqja zyrtare e Apple që zbulon problemet e lidhjes treguan ndërprerje në shërbime të ndryshme. Për momentin, ky seksion ueb i Apple është me sa duket i qëndrueshëm dhe pa probleme, megjithëse është e mundur që disa shërbime të vazhdojnë të dështojnë për shkak të rinisjeve të kryera nga vetë firma.

Dyqanet e Apple vuajtën gjithashtu nga përplasjet në serverët e tyre të brendshëm që ndikuan drejtpërdrejt në dërgesat, riparimet e pajisjeve dhe veprime të tjera që mund të kryhen rregullisht në dyqanet e firmës. Për fat të mirë këto shërbime u rikthyen pothuajse menjëherë nga firma dhe duket se për momentin nuk ka asnjë gjurmë të këtyre problemeve në shërbime. Jemi të sigurt që më shumë se një prej jush e kanë kuptuar, ndaj duhet ta njoftojmë nuk keni qenë të vetmit që i keni vuajtur këto probleme, ishte një rënie në mbarë botën...


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.