Juuk paraqet dy rripa të rinj alumini për Apple Watch

juuk-alumin-2

Shiritat Apple Watch janë një pjesë thelbësore e sharmit të saj. Edhe pse nuk është në përputhje me shiritat normalë, nëse nuk blini disa adaptorë për të, numri i madh i modeleve, materialeve, ngjyrave dhe përfundimeve të disponueshme në dyqane të ndryshme në internet i bën të panumërta mundësitë për pronarin e një Apple Watch. Juuk, një markë për të cilën kemi folur shumë kohë më parë dhe e së cilës rrip lidhës çeliku Isshtë një alternativë e shkëlqyeshme për rripin zyrtar shumë të shtrenjtë të Apple (dhe një nga rripat e mi të preferuar menjëherë pas Milanese zyrtare). Tani filloni një projekt të ri në Kickstarter për të na ofruar një rrip të ri, këtë herë duke menduar për aluminin Apple Watch.

juuk-alumin-1

Juuk ka dashur që kësaj here të ofrojë një rrip cilësor për përdoruesit e modelit të aluminit, më të shiturit si në gjeneratën e parë ashtu edhe në serinë aktuale të Apple Watch 1 dhe 2. Me modele të disponueshme për të dy madhësitë (38 dhe 42 mm), Juuk aktualisht ofron një rrip në përfundimet gri dhe argjendi të hapësirës, ​​të njëjtat ngjyra si modelet më të shitura të Apple Watch Sport. Ata gjithashtu planifikojnë të bëjnë dy ngjyra të tjera nëse marrin fondet e nevojshme për të: e kuqe dhe e zezë. Projekti ka një qëllim fillestar prej $ 10.000 për modelet e para, një qëllim që ata janë tashmë afër arritjes me vetëm 3 ditë nga fillimi i fushatës Kickstarter. Çmimi i shiritave fillon nga 50 dollarë, megjithëse ndërsa këto njësi janë shteruar çmimi do të rritet.

Pas një viti me modelin e tij të çelikut, nuk kam dyshim se këto rripa do të kenë një cilësi të shkëlqyeshme dhe se edhe prodhuesi do të afrohet sa më shumë me ngjyrën anodizuese të Apple Watch, plus që do t'i qëndrojë mirë përdorimit të përditshëm, një nga problemet kryesore kur blen një rrip metalik "të lirë" në çdo dyqan në internet. Nëse doni më shumë informacion ose merrni pjesë në projekt, i keni të gjitha informacionet në Uebfaqja e Kickstarter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.