JUUK Revo, një rrip çeliku Premium për Apple Watch

Juuk-02

Ata prej nesh që kanë një Apple Watch prej çeliku dëshirojnë rripin origjinal të lidhjes së çelikut që Apple nuk ofron, por duke shtuar çmimin tashmë të lartë të Apple Watch tonë 499 € që kushton kjo rrip i shkëlqyeshëm është diçka që shumica dërrmuese prej nesh e gjen shumë lart kodrës. JUUK na ofron një alternativë të shkëlqyeshme me një çmim shumë më të ulët. Duke përdorur të njëjtat materiale si Apple dhe me një përfundim të kujdesur po aq mirë, ne mund të shijojmë rripat e saj prej çeliku për Apple Watch. Në veçanti, ne kemi qenë në gjendje të provojmë modelin e tij Revo në çelik të lëmuar dhe me të vërtetë na ka befasuar.

Juuk-08

Cilësia me një çmim më të ulët

Eugene Ho, Kanadez me përvojë shumë vjeçare në industrinë e orëve dhe pronar i JUUK, nuk ka dashur të ofrojë kopje të lira të grupeve të orëve Apple por të krijojë modelet e tij të përshtatura për Apple Watch dhe të ofrojë një alternativë ndaj Apple me të njëjtin nivel të cilësisë, me një çmim dukshëm më të ulët. Kjo është e dukshme në shikim të parë kur merrni rripin Revo. Bërë nga i njëjti çelik si Apple Watch (316L)  veshur gjithashtu nga prodhuesit kryesorë zviceranë të orëve. Ky rrip çeliku i lëmuar duket se është bërë nga vetë Apple, duke qenë një vazhdim i përsosur i kutisë së çelikut të klasikes Apple Watch.

Ashtu si ora Apple, përfundimi me shkëlqim e bën atë një magnet për gjurmët e gishtërinjve tanë, dhe gjithashtu më i ndjeshëm ndaj gërvishtjeve të vogla nga përdorimi i përditshëm, por është një çmim që unë personalisht jam i gatshëm të paguaj dhe që gjithashtu me një produkt të mirë për të lustruar çelikun është zgjidhet lehtësisht. Për ata që nuk duan të vuajnë këto disavantazhe të këtij modeli, i njëjti prodhues na ofron përfundime të tjera: çelik i krehur dhe i zi, kjo e fundit duket vërtet mirë me të zezën Apple Watch Sport.

Juuk-11

Lidhja e rripit Revo është flutura klasike, me një operacion shumë të rehatshëm dhe të lehtë për tu vendosur. JUUK është kujdesur shumë mirë për të gjitha detajet dhe megjithëse ky rrip nuk e ka sistemin e heqjes së lidhjeve të Apple të përdorur në vetvete, është gjithashtu një sistem shumë i rehatshëm që çdokush mund ta bëjë. Harrojeni grushtat e pakëndshëm me të cilët duhet të shtypni fort për të hequr lidhjet duke rrezikuar dëmtimin e rripit ose veten tuaj. JUUK Revo ka një sistem të rehatshëm vidhash që ju lejon, duke përdorur kaçavidën e vogël që përfshin në kutinë, rregulloni rripin në kyçin tuaj për disa minuta pa pasur nevojë ta çoni atë në ndonjë punëtori të orëndreqësit.

Juuk-05

Të rehatshme dhe të pajisur mirë

Rripi përshtatet në mënyrë të përsosur në Apple Watch pa dalë nga kutia e orës ose pa lënë boshllëqe të shëmtuara, diçka që zakonisht është thembra e Akilit e modeleve të palëve të treta. Në këtë rast rezultati i marrë është vërtet i mirë. Në kthim, ju duhet të stërvitni diçka për të vendosur rripin, pasi që jeni i ngurtë, jo si Milanese i Apple për shembull, duhet të vendosni të dy skajet njëkohësisht për të shmangur problemet. Trajnimi i nevojshëm kërkon vetëm disa teste dhe ju menjëherë merrni mekanizmin.

Rripi është me të vërtetë i rehatshëm, pa tërheqje flokësh ose çrregullime të bezdisshme për shkak të lidhjeve të mbledhura dobët. Gjatësia e rripit është mjaft e gjatë (deri në 21 cm) për t'u përshtatur të gjitha kyçeve, dhe ka shumë lidhje për të hequr për kyçet më të vegjël. Minave bien në grupin e vogël, dhe më mbeten akoma 8 lidhje që mund t'i hiqja nëse do të kisha nevojë. Midis lidhjeve ekziston një hapësirë ​​e vogël me të cilën ata artikulojnë me njëri-tjetrin, duke lejuar kështu vetëm shkallën e duhur të fleksibilitetit për t'u përshtatur në dore, por pa lënë boshllëqe të shëmtuara midis lidhjeve siç është rasti me modelet e tjera të lira.

Juuk-13

Transport falas dhe garanci dy vjeçare

Rripat JUUK vijnë me një garanci dy-vjeçare nga koha e blerjes. Mund ta ktheni atë brenda 15 ditësh për sa kohë që nuk e keni përdorur dhe është në paketimin e tij origjinal.Çmimi i këtij modeli JUUK Revo Polished është 195 dollarë për Apple Watch 42 mm dhe 145 dollarë për modelin 38 mm, i njëjti çmim si modeli Brushed, në çelik të krehur.. Modeli i çelikut të zi GunMetal ka një çmim prej 225 dollarë për 42 mm dhe 175 dollarë për 38 mm, çmime që përfshijnë transportin në çdo vend. Modelet 42 mm tani janë në dispozicion për dërgesë të menjëhershme një ditë pas vendosjes së porosisë, modelet 38 mm duhet të presin deri në janar 2016.

Si një promovim i veçantë JUUK ofron 10% zbritje për këdo që përdor kuponin AKTUAL Kur bëni blerjen, një mundësi për të kursyer 20 dollarë ose më shumë por që do të zgjasë vetëm deri më 31 dhjetor. Ky kod është i disponueshëm vetëm për modelet 42 mm, pasi që modelet 38 mm tashmë janë zbritur, sepse ato janë akoma në fazën e para-rezervimit. Blerja është bërë nga faqja zyrtare e internetit e JUUK, e disponueshme në kjo lidhje.

Përfundim

Rripi JUUK Revo për Apple Watch është një alternativë e shkëlqyeshme për ata që duan të kenë një rrip çeliku me cilësinë dhe përfundimet e Apple zyrtar por me një çmim shumë më të ulët. Nuk është një rrip imitimi i lirë, por një produkt i bërë nga ekspertë të orëve, i cili është i dukshëm në përfundimin e produktit, dhe padyshim, në çmimin e tij.

JUUK Revo
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
195
 • 80%

 • JUUK Revo
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Duket shumë mirë, a mund të ketë ndonjë problem me doganat kur e porosisni atë?

  1.    Louis Padilla dijo

   Gjëra doganore është gjithmonë një llotari. Dërgesa arrin nga Hong Kong, e vërteta është se nga atje nuk kam pasur kurrë probleme, dhe as në këtë rast nuk i kam pasur. Nga Shtetet e Bashkuara, është pothuajse fikse që doganat do t'ju marrin diçka. Shitësi më thotë se ai e di që në Mbretërinë e Bashkuar ata mund të kenë probleme, si dhe në Hollandë, të cilat ai nuk i njeh me Spanjën për momentin. Më vjen keq që nuk mund të jem më specifik ...

 2.   M dijo

  Në Spanjë, taksa doganore varet nga madhësia e paketës, duke filluar me rreth 20-25 € në tarifa. Nëse porosisni vetëm një ose dy rripa, paketa nuk arrin madhësinë minimale nga e cila ata fillojnë të ngarkojnë taksa. Nëse kërkoni rroba, përjashtoheni në çdo rast. Pershendetje