Tangram Smart Rope, litari inteligjent i disponueshëm në Apple Store

tangram-kamber

Nga kjo javë, dyqanet Apple do të fillojnë të ofrojnë një produkt të ri që synon palestër të zgjuar, i ashtuquajturi Litar i zgjuar Tangram, një litar i zgjuar që përdor elemente teknologjikë dhe sensorë për të kontrolluar kërcimet tona në maksimum dhe efikasitetin tonë duke bërë këtë ushtrim. Pak nga pak, Apple Store po plotëson gjithnjë e më shumë produkte të përqendruara në palestër, dhe me ardhjen e Apple Watch, përqendrimi i qartë në temën e shëndetit dhe ushtrimeve nga kompania Cupertino po i kthen dyqanet në një vend më shumë për të blej aksesorë. Ne do t'ju tregojmë se nga çfarë përbëhet kjo pajisje kurioze, litari inteligjent.

Litari i zgjuar Tangram është në thelb një litar, ose versioni inteligjent i tij, si të thuash. Ka sensorë magnetikë që do të numërojnë çdo kërcim dhe mënyrën sesi e bëjmë. Përveç kësaj, litari përmban 23 LED brenda litarit, të cilat mund të ndizen dhe fiken qindra herë në minutë, kështu që ato do të kryejnë efekte të gjalla në ajër. Me aplikacionin Smart Gym Pro të iPhone mund të sinkronizojmë litarin me aplikacionin tonë Shëndetësor për iOS, duke numëruar kaloritë e djegura, kohën e ushtrimeve dhe kërcimet.

Tani mund të blihet direkt në Apple Store, vetëm në të bardhë me litarin në të zezë. Shitet gjithashtu në katër madhësi, me të njëjtin çmim (SML-XL) për përdorues të ndryshëm. Çmimi i tij përfundimtar është Dollarit amerikan 89,99 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Spanjë mund të shkojë deri në rreth 100 €. Në faqen e internetit të Tangram Mund ta blini litarin inteligjent në lule të zezë, të artë dhe të kromuar, në rast se nuk ju pëlqen ngjyra e bardhë e disponueshme në Apple Store. Një tjetër nga shumë aksesorët e përqendruar në palestër që mund ta gjejmë në dyqanet Apple për një kohë të gjatë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.