Këshillat shtojnë një seksion të ri kushtuar Apple Watch

iOS 11 është një nga sisteme operative më të përparuara mobile Nga tregu. Përveç që është i shpejtë dhe i fuqishëm, Apple përfshin një aplikacion kushtuar ndihmoni përdoruesin të njohë hollësitë e iOS. Bëhet fjalë për Këshilla (Këshilla në anglisht), një aplikacion i instaluar në fabrikë ku Big Apple na tregon gjërat më themelore që duhet të dimë për sistemin operativ të ndarë në seksione që u referohen temave, pajisjeve ose aplikacioneve. Sot, Apple ka shtuar Këshilla në aplikacion një seksion i ri i quajtur Apple Watch, ku tregohen veprimet themelore që një përdorues duhet të dijë kur blen për herë të parë orën inteligjente.

Apple Watch tashmë ka seksionin e saj në aplikacionin Këshilla

Merrni kohë për të mësuar më shumë

Këto janë fjalët me të cilat Apple kryeson pjesën e re të Këshillave kushtuar Apple Watch, ora juaj e zgjuar Edhe pse funksionimi i tij është shumë intuitiv, ata nga Cupertino konsiderojnë se për ata që nuk kontrollojnë aq shumë në temë, ato janë të nevojshme disa nocione themelore për funksionimin e tij. 

Aktualisht, Këshillat e Apple mund të konsultohen në dy vende: në pajisjen tuaj përmes aplikacionit të instaluar në fabrikë ose përmes faqes zyrtare të internetit. Ky seksion i ri që merret me Apple Watch Availableshtë i disponueshëm vetëm në versionin anglisht, për momentin, si në aplikacion, ashtu edhe në internet. Pas disa ditësh, kur koleksioni të përkthehet, ai do të shfaqet në pajisjet tona. Gjithashtu unë e di do të njoftojë përmbajtje të re përmes Qendrës së Njoftimeve.

këshilla zgjedhur nga Apple për gamën e tyre të orëve nga personalizimi i orëve, për funksionimin e Siri përmes monitorimit të stërvitjeve përmes Shëndetit ose kërkimit të iPhone-it tonë përmes një tingulli në mënyrë që ne ta gjejmë atë. Secili nga 6 këshilla të ofruara vjen me një fotografi ose nganjëherë një video shtesë shpjeguese.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos dijo

    iOS 11 i shpejtë? Ai e ka kthyer iPhone tim 6 në një peshë të vërtetë letre. Me iOS 10 kurrë nuk kam pasur problem. Raportoni mirë dhe lini fanatizmin