Kështu funksionon miu në iPadOS 13.4

iPadOS 13.4 na sjell pajtueshmëri me Bluetooth trackpads dhe minjtë, të cilat tani ato ju lejojnë të lundroni në të gjithë sistemin përveç që na ofrojnë mundësinë e përdorimit të gjesteve për shumë detyra, rrëshqisni, etj Ne ju tregojmë se si funksionon ky funksion i ri me një mouse Bluetooth.

Apple na befasoi dje me modelet e reja iPad Pro, me pak ndryshime në krahasim me modelet e mëparshme përveç ndryshimit të dukshëm të energjisë dhe zgjerimit të RAM, si dhe kamerën spektakolare me skaner LiDAR që do të ketë aplikime të shkëlqyera brenda fushës së Realitetit. E shtuar. Por jo vetëm që kishte risi në pajisje, por Apple gjithashtu njoftoi mbështetjen për Bluetooth trackpads dhe minjtë., përveç që na tregon tastierën spektakolare magjike me trackpad të integruar të krijuar posaçërisht për iPad Pro të ri (gjithashtu i pajtueshëm me ato të mëparshmit).

Më e mira nga të gjitha, kjo veçori e re punon me çdo iPad që mund të azhurnohet në iPadOS 13.4, si dhe çdo mouse Bluetooth dhe trackpad. Edhe pse për të marrë maksimumin nga të gjitha gjestet që na ofron sistemi, një trackpad është i nevojshëm, me anë të një miu ne gjithashtu mund të trajtojmë veten në mënyrë të përsosur dhe ne mund të bëjmë të gjitha sa vijon:

 • Lëvizni rreth sistemit dhe ndërveproni me ikonat dhe butonat duke klikuar majtas
 • Hapni Qendrën e Kontrollit dhe Qendrën e Njoftimeve
 • Zgjidhni tekstin
 • Kliko me të djathtën për të hapur menutë e kontekstit
 • Lëvizni edhe me shpejtësi të ndryshme
 • Hapni dhe mbyllni aplikacionet
 • Hapni shumë detyra
 • Bëni dokun të shfaqet
 • Hapni aplikacionet në Split Screen dhe Slide Over
 • Hapni, mbyllni dhe ndërroni aplikacionet në Slide Over
 • Tërhiqni sendet nga një dritare në tjetrën

Të gjitha këto funksione mund t’i shihni në videon që shoqëron këtë artikull. iPadOS 13.4 është tani në versionin Master i ArtëMe fjalë të tjera, beta e fundit para versionit përfundimtar që do të dalë në publik parashikueshëm javën e ardhshme nëse nuk zbulohet ndonjë e metë e madhe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.