Kështu janë AirPods Pro 2 të rinj

AirPods Pro 2 i ardhshëm pritet në fund të këtij viti, me siguri krah për krah me iPhone 14 të ri, pas verës, dhe sot ne kemi qenë në gjendje të hedhim një vështrim të parë në atë që 52audio.com thotë se është dizajni i këtyre kufjeve të reja, me lajme interesante.

Imazhet nuk janë të produkteve aktuale, por modeleve 3D, si ato që mund të gjejmë në faqen e internetit të Apple. Për ata që vënë në dyshim besueshmërinë e këtyre imazheve, është e rëndësishme të mbani mend këtë e njëjta faqe interneti publikoi imazhet e AirPods 3 të ri para nisjes së tij, dhe ata kishin absolutisht të drejtë. Pra, megjithëse çdo lloj rrjedhjeje deri më tani duhet të merret gjithmonë me piskatore, këto imazhe kanë të gjitha synimet për t'u bërë realitet, sepse ato përfshijnë gjithashtu disa veçori që tashmë janë diskutuar më parë.

Vetë kufjet nuk do të kenë ndonjë ndryshim të dukshëm në dizajnin e tyre. Ata do të jenë identikë me AirPods Pro aktual, të paktën në pamje, sepse është folur për këtë Apple mund të përfshijë në to një sensor të rrahjeve të zemrës që do të monitoronte zemrën tonë ndërkohë që mbushim kufjet. Kjo do të ishte perfekte për ata që ushtrojnë sport dhe nuk kanë një Apple Watch ose nuk duan ta përdorin atë, pasi me iPhone në xhep ose në byzylyk, ose afër nesh dhe kufjet në vesh, pothuajse mund të merrnim të njëjtat matje si tani të njëjtat që kemi me orën inteligjente të Apple.

Ajo që duket se ka ndryshuar është rasti i karikimit. Normalisht, ai tashmë vjen standard me sistemin MagSafe, të cilin Apple e prezantoi me AirPods 3 dhe të cilin e shtoi gjithashtu në AirPods Pro aktual, duke u ofruar atyre prej nesh që i blemë ato më parë mundësinë e blerjes së një kase të veçantë MagSafe. Ne shohim gjithashtu vrima të ngjashme me altoparlantët dhe mikrofonin e iPhone. Përfshirja e një altoparlanti ka kuptim të përsosur nëse kujtojmë se AirPods janë të pajtueshëm me rrjetin Apple Search. dhe se në këtë mënyrë ne mund të bëjmë që kutia e AirPods-it tonë të lëshojë një tingull kur i kemi humbur ose thjesht nuk mbajmë mend se ku i kemi lënë. Kjo do të "shpëtojë jetën e tyre" për më shumë se një. Kemi edhe një element në anë që duket i destinuar për të vendosur një rrip për qafën ose për kyçin e dorës... Për mendimin tim është një element shumë i rrallë dhe më duket se ndoshta do të na vijë një surprizë me atë element. sepse dyshoj se është i destinuar për këtë përdorim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Oscar dijo

    Nuk ka më një komunitet në mosmarrëveshje apo telegram?