Kështu që ju mund të dini se sa minuta muzikë keni luajtur gjatë vitit 2017 në Spotify

Di sa minuta muzikë keni dëgjuar në Spotify gjatë vitit 2017

Muzika është pjesë e ditëve tona dhe me kalimin e kohës shfaqen aplikacione dhe shërbime të reja që e bëjnë më të lehtë luajtjen e këngëve. Apple lançoi shërbimin e saj disa vjet më parë, Muzika e Appledhe sot mund të konkurrojë drejtpërdrejt me Spotify për të qenë një nga shërbimet më të përdorura të transmetimit të muzikës në moment. Spotify ka publikuar një faqe në internet ku mund të shohim përmbledhjen e aktivitetit tonë gjatë vitit 2017 në platformën tuaj. Nëse jeni një përdorues besnik i këtij shërbimi muzikor, ne do t'ju mësojmë se si ta zbuloni sa minuta muzikë keni dëgjuar këtë vit.

Spotify revolucionarizon rrjetet me përmbledhjen e re të aktivitetit të saj vjetor

Çdo vit, Spotify vë në dispozicion të përdoruesve një platformë ku mund të mësoni rreth aktivitetit të secilit përdorues në shërbim: statistikë, krahasime ... isshtë një mënyrë e mirë për të gjetur të dhëna interesante në lidhje me përdorimin që ne i bëjmë platformës dhe për të zbuluar cfare muzike degjojme me shume ose sa këngë të ndryshme kemi dëgjuar gjatë vitit të fundit.

Tani është në dispozicion Përmbledhja vjetore e Spotify. Nëse dëshironi të përdorni atë, thjesht duhet të hyni kjo lidhje dhe identifikohuni me të dhënat Spotify. Nëse e hapni në pajisjen ku keni filluar llogarinë, do të jetë e mjaftueshme për të autorizuar hyrjen nga vetë aplikacioni. Sapo të hyni brenda, mund të përdorni statistikat për të cilat kemi folur në këtë artikull.

Gjatë seksioneve të ndryshme do të jeni në gjendje të ndërveproni me anë të disa pyetjeve interaktive në lidhje me cili mendoni se ka qenë zhanri më i dëgjuar nga ju gjatë vitit, artisti juaj i preferuar ose kënga juaj më e dëgjuar. Atëherë, ju do të jeni në gjendje të dini numri i minutave të muzikës së dëgjuar, numri i këngëve dhe zhanret dhe artistët e ndryshëm të luajtur. Më në fund, mund të shkarkoni një imazh me të gjitha statistikat që të mund të ndani në rrjetet sociale me miqtë tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

    Sipas mendimit tim, ajo është akoma platforma më e popullarizuar e muzikës që përdoret nga përdoruesit. Dhe më pëlqen të jem në gjendje të shoh kohën vjetore të muzikës në këtë platformë.