Kështu mund të konfirmoni nëse një iPhone është kyçur nga iCloud

Siç e dini mirë, në janar kompania Cupertino vendosi të ndalojë ofrimin e një shërbimi në internet që kishte ndihmuar shumë përdorues për herë të parë të një iPhone për të bërë një blerje të mirë të dorës së dytë, dhe kjo është për shkak se Apple kishte një shërbim zbulimi automatik për bllokimin e iCloud përmes uebfaqes së vet. Sidoqoftë, gjithçka është vendosur, dhe ne tashmë kemi gjetur, falë përdoruesve, një metodë për të qenë në gjendje të marrim të njëjtin informacion duke përdorur metoda të tjera. Kështu që ju mund të konfirmoni nëse një iPhone është i kyçur apo jo përmes iCloud në mënyrën më të lehtë dhe përmes vetë Apple.

Në të vërtetë, siç do ta shpjegojmë, mund të duket si një budallallëk i vërtetë, por media pëlqen Zhbllokoni bootin ata kanë zbuluar se është sa efektiv aq edhe i thjeshtë.

Së pari, ajo që do të na duhet është IMEI ose MEID i iPhone tonë ose atë që duam të kontrollojmë, do ta gjejmë lehtësisht në kutinë ose në informacionin e pajisjes brenda cilësimeve. Sapo ta kemi në dorë, do të shkojmë në faqen e internetit të kompanisë Cupertino përmes KJO LIDHJE.

Tani do të duhet të zgjedhim cilindo prej seksioneve të ndërlidhura, pa ndonjë preferencë, gjëja e rëndësishme është të vazhdojmë të ecim përpara dhe tani do ta dini pse. Pasi të na siguroni mundësinë për ta "dërguar atë për riparim", ne do të fusim kodin në kutinë e tekstit të treguar në foton e kokës. Pastaj, Nëse po përballemi me një pajisje që është bllokuar përmes iCloud, do të shfaqet një paralajmërim gjë që na tregon se nuk do të jemi në gjendje ta dërgojmë pajisjen nëse aktualisht është e kyçur nga iCloud.

Në këtë mënyrë, ne mund të marrim një masë paraprake të parë kur bëhet fjalë për të marrë një iPhone të dorës së dytë, duke u siguruar që të mos na jepet një "çmim i parë".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Berenice gonzalez almendarez dijo

  Unë kam një iphone 6s të kyçur plus kam harruar fjalëkalimin tim
  Po telefonoja ato të mollës por nuk më japin përgjigje Unë kam biletën e blerjes dhe dërgoj një foto
  Çfarë mund të bëj për ta zhbllokuar atë?