Kështu që ju mund të provoni ndërfaqen e përdoruesit të Galaxy

Samsung iTest

Ndryshimi i ekosistemit, qoftë nga Android në iOS ose anasjelltas, mund të jetë një traumë për disa përdorues, diçka mjaft e zakonshme edhe në Android, ku secili prodhues përdorni një shtresë tjetër të personalizimit, kështu që ndonjëherë duket se ato janë sisteme operative krejtësisht të ndryshme.

Nëse jeni përdorues i iPhone dhe e keni atë Kurioz për mënyrën se si funksionon një Galaxy me shtresën e personalizimit One UI, tani mund ta bëni pa qenë nevoja të shkoni në një dyqan ose të blini një smartphone nga prodhuesi Korean falë uebit iTest ju mund ta bëni atë pa lënë divanin.

Ju nuk keni pse të shkoni në një dyqan ose të kërkoni një mik për smartphone-in e tyre për të provuar One UI, një nga shtresat më të spikatura të personalizimit që mund t’i gjejmë në ekosistemin Android.

Samsung iTest

Kur vizitoni faqen e internetit iTest.nz nga një pajisje iPhone, ajo do t'ju kërkojë të besoni një shkurtore në faqen e internetit në iPhone tuaj. Ky proces krijon një aplikacion në internet. Kur ekzekutohet, do të shfaqet ndërfaqja e Samsung Galaxy. Nëse shikojmë faqen nga ndonjë shfletues tjetër, do të shfaqet një kod QR që duhet ta skanojmë me kamerën e iPhone.

Përmes kësaj faqe interneti, ne mundemi bashkëveprojnë me ndërfaqen e përdoruesit, hyni në opsionet e konfigurimit (pa qenë në gjendje të ndërveproni me to), aplikoni temat e personalizimit përmes Galaxy Store.

Kur shtypni kamerën, tregohen këshilla nga fotografia Logan Dodds, përveç që tregon të gjitha opsionet që One UI na ofron në aplikacionin e kamerës. Ndërsa jemi duke përdorur aplikacionin në internet, do të marrim mesazhe të ndryshme të simuluara me tekst, me të cilat mund të kontrollojmë ndërfaqen e njoftimit.

Ne nuk mund ta mohojmë këtë ideja është interesante, por për shkak të kufizimeve të caktuara, ajo bie pak, por gjithmonë do të jetë më mirë se asgjë. Për të ekzekutuar këtë faqe në internet, na duhet të paktën një iPhone 7 ose më i ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Peter dijo

    Megjithëse nuk kam interesin më të vogël për të ditur se si është Samsung, unë e pranoj që është një ide e mirë për përdoruesit që mund të jenë të interesuar të ndryshojnë markën ose të blejnë atë telefon. Në këtë rast, mirë për Samsung.