Pra, a janë kufjet Pixel Buds, konkurrencë nga AirPods?

Google ka zgjedhur të marrë mënyrë e lehtë në teknologji, eshte përkushtimin për të hedhur në treg një seri pajisjesh që ata i kanë prezantuar tashmë për disa kohë kompani të tjera, dhe më e keqja nga të gjitha, duke përfshirë një shkallë të thirrjes midis më pak dhe inekzistente, dmth atë që gjejmë me sythat Pixel. 

Kur shohim Pudhat Pixel të Google gjëja e parë që mund të imagjinojmë është se për arsye të dukshme ata janë rivalët e AirPods por ... a është e vërtetë kjo? Asgjë më shumë larg nga realiteti, Google e ka të kufizuar për të paraqitur kufje si çdo tjetër që gjejmë në treg, por më shumë e shtrenjtë 

Do ta shohim çfarë kemi me sythat Pixel. Ne fillojmë me një dizajn në gjysmë të rrugës mes sportive dhe praktike, dmth Google Simplemente donte të kapte në proporcionin më të madh të publikut i mundshëm. Megjithatë, jo ne kemi një dizajn të diferencuar fare. Edhe e çfarë kablli që bashkohet me ta kështu si sistemi i kapjes intraokulare gjeneron të paktën shumë dyshime për ata prej nesh që kalojmë ditën testimi i produkteve të ngjashme, sinqerisht, Unë i shoh larg Jaybird X3 ose Jaybird Freedom (ndër të tjera). Kështu dizajni nuk është tërheqës jo ne te vertete i dobishëm. Sidoqoftë flisni e paprovuar është e guximshme, kështu që ne duhet prisni të dimë nëse Google ka një SI në mëngë që ende ne nuk kemi parë.

Si mundem shih përndryshe kufjet e veshit janë shumë rezistente ndaj djersës, por Google pa përmendur disa për karakteristikat e tij harduerike që vërtet mund të na bindë, asnjë aleancë me ekspertë të shëndoshë, ne duhet të heqim dorë bëri një kompani pa ndonjë përvojë në këtë lloj produkti mund të lëshojë një kufje pjesa tjetër nga 160 €. En tjetër urdhër e gjërave funksioni ylli është përkthimi Audio në kohë reale, ose më shumë mirë komanda zanore që aktivizon Google Përkthe dhe çfarë tjetër Vlen të mos kesh aktivizuar përgjithmonë nëse nuk dëshiron harxhoni baterinë tuaj. Realiteti është se sot duhet të flasim për alternativën ndaj AirPods, por Google nuk na ka dhënë një arsye të vetme për ta bërë këtë. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  Nuk jam dakord pasi nuk mendoj se kufjet e tjera pa tel ju japin mundësinë e një asistenti virtual si ndihmësi i Google dhe jo i një përkthyesi në kohë reale, për të mos përmendur që ato gjithashtu ju lejojnë të bëni pauzë, përpara ose prapa pa duhet të marr telefonin për ta bërë atë.

 2.   Të gjitha Bran dijo

  I vetmi konkluzion i vlefshëm që mund të nxjerr nga vlerësimi i këtij artikulli është se autori është ngritur nga moderimi i keq ose se urren një produkt që as nuk e ka provuar. Shpresoj të jetë e para, sepse e dyta duket shumë joprofesionale dhe dëmton reputacionin e kësaj faqe.

 3.   John dijo

  Shtë e qartë për të vlerësuar prirjen e autorit të artikullit, është e qartë se faqja tregon një prirje të dukshme, megjithatë, kjo prirje nuk duhet të jetë në kundërshtim me profesionalizmin që duhet të mbizotërojë gjatë botimit të të gjitha llojeve të artikujve. Autori përqendrohet në theksimin se në thelb këto aparate dëgjimi nuk ofrojnë asgjë, nga ana tjetër, nuk krijon shprehje të një realiteti që përkthehet në një truizëm, duke qenë kjo që AirPods janë mbivlerësuar (e di sepse i kam disa) kjo duke pasur parasysh që Tingulli nuk është i krahasueshëm me çmimin sepse nuk kanë anulim të zhurmës, cilësia tejkalohet lehtësisht nga pajisjet e tjera blutooth dhe fakti i të qenurit plotësisht dorë për dore me Siri nuk justifikon 3,600.00 dollarë (pesos meksikanë) që ato vlejnë. Zotëri autor, jini më objektivë, jini më profesionalë dhe bëni gjykime me vlerë dhe me të vërtetë kritike, po, mbase (pasi t’i provoni me të vërtetë) ky produkt i Google nuk është pellgu ujëmbledhës ose Must, por as AirPods.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Mirëmëngjes, nuk është krahasim, po të ishte, do të ishte mirë të përfshini gjithçka që keni thënë.