Kështu që mund të shkarkoni këngë nga Spotify në Apple Watch për të dëgjuar jashtë linje

Apple Watch dhe Spotify

Disa ditë më parë Deezer, një shërbim muzikor streaming, njoftoi mundësinë e shkarkimit të muzikës në Apple Watch për të dëgjuar më vonë jashtë linje në orën inteligjente. Shtë një nga funksionet më të vlerësuar nga përdoruesit. Sidoqoftë, jo shumë aplikacione lejojnë që të ndërmerret ky veprim, që do të thotë një vonesë sepse ora nuk mund të funksionojë si një entitet i pavarur. Pas njoftimit të Deezer, Makineria e Spotify u yndyros dhe u aktivizua. Vetëm disa ditë më vonë Opsioni për të shkarkuar muzikë nga Spotify është tani i disponueshëm në Apple Watch për dëgjim jashtë linje pa iPhone afër.

Spotify (së fundmi) ju lejon të shkarkoni këngë në Apple Watch

Duke filluar nga sot, ne po krijojmë mundësinë për të shkarkuar listat tuaja të preferuara të muzikës, albumet dhe podkastet në Apple Watch. Të gjithë përdoruesit tani mund të luajnë këngë, albume, lista për luajtje dhe podcast, dhe tani përdoruesit e Premium do të jenë gjithashtu në gjendje të shkarkojnë gjithçka që po dëgjojnë për një përvojë të vërtetë jashtë linje dhe pa telefon. Kjo është përveç të gjitha veçorive të tjera Spotify në Apple Watch, nga Connect & Control te transmetimi te Siri. 

Përmes një njoftimi të shkurtër për shtyp, Spotify njoftoi një nga lajmet më të mëdha për përdoruesit e Apple Watch në muajt e fundit. Ky është një opsion që ndiqet prej vitesh. Mundësia e shkarkimit të listave të dëgjimit dhe muzikës në përgjithësi për të qenë në gjendje ta shijoni atë jashtë linje në orën inteligjente Apple.

Grafikët e rinj të podcastit në Spotify
Artikulli i lidhur:
Spotify vazhdon të investojë në podcasting me tabela të reja

Kjo lëvizje e zgjuar nga Spotify do t'i lejojë përdoruesit të shkojnë për një vrapim me AirPods të lidhur me Apple Watch, duke i lejuar ata të lënë iPhone në shtëpi. Sidoqoftë, është e nevojshme një Apple Watch Series 3 ose më vonë me watchOS 6.0 ose më të lartë, megjithëse kompania rekomandon watchOS 7.1 ose më e lartë.

Për të shkarkuar këngë ose lista për dëgjim do të duhet të klikojmë në butonin «…» të listës për dëgjim ose këngës dhe të klikojmë në «Shkarkim në Apple Watch». Shkarkimi do të fillojë menjëherë. dhe ne mund të shijojmë muzikën e shkarkuar në aplikacionin Spotify në Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.