Kjo është ballë për ballë midis Siri dhe "Asistentit të Google"

google Pixel

Gjatë prezantimit të pajisjeve Google Pixel, kompania "Mos u bëj e keqe" i kushtoi shumë rëndësi asistentit të saj të ri virtual, një sistem shumë më intensiv sesa e gjejmë me Siri në iOS. Me sa duket, Google Assistant është krijuar për ta bërë jetën tënde më të lehtë në të gjitha nivelet, domethënë është aq i integruar në aplikacione sa ne mund të kërkojmë ndihmën e tyre në çdo kohë. Pyetja këtu është nëse ndihmësi i Google është me të vërtetë aq i mirë sa ai i Apple, apo e vetmja gjë që përfshin është një sistem më tërheqës, gjë që padyshim do të ndikojë në performancën e aplikacioneve. Ne e kontrollojmë atë me këtë video në YouTube, e para ballë për ballë midis Siri dhe Asistentit të Google.

Markat Brownlee Ka qenë YouTuber që ka vendosur të vendosë njërën para tjetrës, për të na treguar përfitimet dhe mangësitë e secilit prej sistemeve operative të ofruara nga dy kompanitë kryesore në softuerin celular. Për këtë, ata kanë zgjedhur një Pixel XL dhe një iPhone 7 Plus, më të mirin e secilës markë. Në video ai bën pyetjet pak a shumë në të njëjtën kohë, duke u përpjekur të jetë sa më i qartë, duke përdorur të dy duart për ta bërë këtë. Realiteti është se të dy sistemet janë pothuajse aq të shpejtë, duke shfaqur informacione në mënyra të ndryshme, por me të njëjtën urgjencë.

Sistemi i Google është disi më i natyralizuar, i aftë të zgjidhë pyetje të drejtpërdrejta, përtej atyre që kanë të bëjnë me sistemin operativ. Siri, në çështjet e tjera është pak (në fakt shumë pak) më i vendosur. Prandaj, të paktën tani për tani, të dy ndihmësit duket se sillen në mënyrë efikase, përtej keqkuptimit kur përdoruesi pyet Google Assistant për Mark Zuckerberg, ku e kuptoni si Thithëse berg ». Mund të nxirrni përfundimet tuaja falë videos.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jjjvv97 dijo

    Ishte Siri ai që u hutua me Zuckerberg