Me këtë aplikacion mund të përdorni "Asistentin e Google" me smartphone-in tuaj Android dhe AirPods

Kur Apple njoftoi fillimin e AirPods, ajo pretendoi se këto kufje pa tel ata gjithashtu kanë punuar në pajisje të menaxhuara nga Android, e cila ofron shkathtësi më të madhe për përdoruesit që bashkëveprojnë me një iPhone dhe një smartphone Android në baza ditore.

Nëse ato janë të lidhura me pajisjet e Apple, AirPods na ofrojnë një sërë avantazhesh që nuk mund t'i gjejmë në ekosistemet e tjera, siç është asistenti i Apple Siri. Por duket se ky kufizim ka përfunduar, të paktën në Android, pasi falë aplikacionit AirPodsForGA, ne mund të aktivizojmë "Asistentin e Google" dhe të ndërveprojmë me AirPods.

Siç mund ta lexojmë në AndroidAuthority, falë aplikacionit AirPodsForGA, një aplikacion i disponueshëm falas në Dyqanin Google Play, mund të prekim dy herë AirPods për të aktivizuar ndihmësin e Google, Google Assistant.

Përkundër asaj që mund të mendojmë, eKy aplikacion nuk kërkon qasje rrënjësore në funksion. Për më tepër, funksionon me ekranin e pajisjes të fikur, kështu që nuk do të duhet të heqim pajisjen tonë Android me të cilën është çiftuar për të qenë në gjendje të përdorim "Asistentin e Google".

Sipas rishikimeve të përdoruesve që e kanë provuar tashmë, ky aplikacion nuk funksionon si duhet me të gjitha pajisjet, por duke marrë parasysh që aplikacioni është falas, ne nuk do të humbasim asgjë duke provuar. Edhe një herë tregohet se kur një kompani e madhe nuk bën diçka, siç është pajtueshmëria e AirPods me Google Assistant, nga djemtë nga Mountain View, zhvilluesit e pavarur e bëjnë atë.

Nëse Google nuk e ofronte këtë mbështetje, mbase ishte sepse nuk ishte i interesuar, kështu që ka më shumë gjasa që kompania të kërkojë ndonjë justifikim për të hequr këtë aplikacion nga Google Play Store, veçanërisht tani që ata kanë lëshuar kufje pa tel për të konkurruar me modelet e ndryshme të Apple në këtë fushë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sergio Rivas dijo

    Çfarë aplikacioni i mirë, kështu që ata që kanë Android mund të shijojnë edhe Airpods.