Këto do të jenë disa nga veçoritë ekskluzive të iPhone 15 Pro

Koncepti IPhone 15

Me kalimin e kohës, çdo herë ka pak më pak interes për të iPhone 14 në çdo version të tij, tashmë duket se ka kaluar ujë. Tani për tani, datat e Krishtlindjeve do të japin një ide për rëndësinë e këtij terminali për përdoruesit dhe për Apple, megjithëse tashmë është bërë e ditur se shitjet ka të ngjarë të bien. Me këtë panoramë, flitet gjithnjë e më shumë për iPhone 15 dhe mbi të gjitha se si Apple dëshiron të vendosë një sërë funksionesh ekskluzivisht në këto modele. Në këtë mënyrë, shitjet do të fokusoheshin kryesisht në iPhone 15 Pro. 

Me gati një vit që i ka mbetur Apple për të prezantuar edhe një herë një terminal iPhone me veçori të reja, mund të thuhet se ajo që kërkon kompania amerikane është të shtojë një sërë funksionesh ekskluzive në këto terminale, në mënyrë që të mund të "forcojë" përdoruesit për t'i blerë ato. Pavarësisht se versionet e ndryshme dalin në dritë, ajo që synohet është që iPhone 15 Pro është ai që merr drejtimin dhe se Ka një sërë cilësish që njerëzit në fund nuk mendojnë të blejnë një model tjetër. 

Është theksuar dhe përfolur se iPhone 15 Pro do t'i ketë këto pesë veçori ekskluzive:

 1. Çipi A17:LModelet e iPhone 15 Pro do të pajisen me një çip A17 Bionic të prodhuar në bazë të procesit 3nm të gjeneratës së dytë të TSMC. Kjo përkthehet në përmirësime të performancës dhe efikasitetit. Në këtë mënyrë do të konfirmohej tendenca që vetëm modeli Pro të kishte çipat më të fundit. Një hap tjetër për të detyruar blerjen.
 2. Porta më e shpejtë USB-C: Me mbështetje për të paktën USB 3.2 ose Thunderbolt 3.
 3. Rritja e RAM:  GB RAM 8, sipas firmës kërkimore tajvaneze TrendForce, ndërsa modelet standarde ka të ngjarë të vazhdojnë të kenë 6 GB RAM.
 4. butonat e gjendjes së ngurtë: Butonat e fuqisë dhe volumit në gjendje të ngurtë. Kuo më tej thotë se pajisjet do të pajisen me dy motorë shtesë Taptic që ofrojnë reagime haptike për të simuluar ndjesinë e shtypjes së butonave, pa i lëvizur ato në të vërtetë, ngjashëm me butonin "home" në iPhone SE më të fundit ose me tastierën në MacBook të vjetër. .
 5. Zmadhimi optik i zmadhimit për iPhone 15 Pro Max: Zmadhimi optik të paktën 10x, krahasuar me 3x në modelet iPhone 14 Pro.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.