Këto janë Amazon Echo, Fire TV dhe shumë më tepër

Amazon po pozicionohet si një prodhues interesant. Shtë e vërtetë që produktet e tyre kurrë nuk bindin publikun e gjerë përtej librave elektronikë me bojë, aq e vërtetë sa që sistemet e garantimit dhe funksionimit të tij përfundojnë duke bërë që një numër i mirë i përdoruesve të jenë plotësisht të kënaqur me shoqërinë e buzëqeshjes.

Për atë Amazon ka përfituar nga ngjarja e saj për të prezantuar një familje të re të produkteve me synimin për të hyrë plotësisht në shtëpinë tuajIsshtë e qartë se Amazon ka gjetur një vend të përdoruesve që duan një shtëpi të zgjuar dhe të rehatshme, dhe çfarë platforme më të mirë për t'i shitur ato sesa ato të tyre.

Pra, le të hedhim një vështrim në gjithçka të re nga Amazon, kush e di, mund të jetë e përshtatshme për ju që të përfitoni nga disa prej këtyre produkteve për ta aleatuar atë me kompletin tuaj Apple në përgjithësi, dhe kjo është për shkak se Amazon ka bërë qartë propozime interesante.

Echo e re Amazon 2

Nuk është një version i dytë, por një brez i dytë, Amazon Echo është një produkt që ka shumë pak prani në Spanjë, por është gjithnjë e më i pranishëm në shtëpitë në të gjithë Amerikën e Veriut. Pajisja e re ka dashur të zgjidhë ankesat kryesore të përdoruesve me produktet e mëparshme, një shembull është ai brenda tij tani ndodhen një altoparlant bas dhe një cicërimë me synimin për të përmirësuar tingullin kur bëhet fjalë për konsumimin e përmbajtjes muzikore, një platformë që vetë Amazon tashmë e ofron.

Ky produkt është gjithashtu gjysma e madhësisë së Amazon Echo gjenerata e parë dhe tani është në dispozicion për para-porositje në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermaninë nga njëqind euro, Ndoshta një produkt i shtrenjtë duke marrë parasysh se është një altoparlant inteligjent, por tërheqës për ata që mund ta blejnë atë.

Amazon Fire TV me 4K dhe HDR

Ata nuk mund të liheshin pas në teknologjitë më të njohura të viteve të fundit, rezolucionin shumë të lartë dhe HDR ejani në Amazon Fire TV në versionin e tij më të vogël se kurrë. Tani do të ofrojë rezolucione deri në 2160p me një shpejtësi prej 60 FPS. Çuditërisht nëse marrim parasysh që brenda tij strehon një procesor quad-core që arrin vetëm 1,5 GHz, më befasues nëse është e mundur duke marrë parasysh pajtueshmërinë e tij me audio me definicion të lartë Dolby Atmos. Ata nuk kanë dhënë informacion në lidhje me RAM, diçka që të jep një ndjenjë të keqe.

Meqenëse nuk mund të ishte ndryshe, telekomanda është e integruar me Alexa dhe realiteti është se ai është më i ngjashëm se kurrë me Google Cast, duke kursyer diferencat. Mund ta merrni nga vetëm 69 euro, dhe ky është një produkt që duket zbulues.

Amazon Echo Spot

Ora e zgjuar e shtratit, kështu e gjejmë këtë pajisje të re që Ai ndryshon nga Amazon Echo Show në faktin se ekrani i tij është i rrumbullakët, me vetëm 2,5 inç, Po vërtet. Realiteti është se do të dukej luksoze në çdo komodinë. Sipas Amazon është shumë më tepër sesa një alarm i thjeshtë, ne mund të bëjmë thirrje video, ta lidhim atë me altoparlantë dhe të përfitojmë nga shërbimet e rishikimit streaming ... Por sigurisht, e gjithë kjo ka një çmim, më konkretisht 130 euro Dhe do të jetë në dispozicion nga dhjetori i ardhshëm, një kënaqësi e vërtetë.

Produkte të reja të Amazon Echo

Amazon shfrytëzon rastin për të prezantuar gjithashtu Amazon Echo Connect që do të lejojë përdoruesit vetëm në Shtetet e Bashkuara të bëjnë thirrje telefonike pa duar, do të lidhet me linjën e telefonit shtëpiak, me pak fjalë është një telefon fiks disi inteligjent. Çmimi i tij është 35 dollarë dhe padyshim që do të ketë Alexa.

Ne vazhdojmë me Butoni i Amazonës, një seri butonash fizikë që lidhen me një Amazon Echo do të na lejojnë të luajmë lojëra, një e vërtetë pijada por kjo është të paktën inovative. Nga luajtja e gjërave të vogla deri te damat, gjithçka varet nga mënyra se si e vendosni. Ata do të vijnë në pako prej 20 dollarësh, megjithëse tani për tani ato janë të kufizuara vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më në fund Amazon Echo Plus Deviceshtë pajisja e centralizuar me synimin për të gjeneruar një protokoll të detyrueshëm midis të gjitha Amazon Echos që keni në shtëpinë tuaj. Isshtë diçka si automatizimi qendror i shtëpisë, i krijuar për të ardhmen pa dyshim, nga 149 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Nacho dijo

  Unë supozoj që Spanja këto produkte kanë pak prani sepse Amazon nuk i shet ato këtu, ju do të më tregoni se si i blini.

 2.   Javi dijo

  Siç thotë Nacho, ata altoparlantë nuk shiten në Spanjë. Supozoj se ata do të mbërrijnë ... por nuk e di.
  Nga ana tjetër, ata po flasin për një rritje të çmimit të Amazon Prime. Do të jetë e nevojshme të shihet nëse ato përfshijnë ndonjë konsideratë për të moshuarit. Ngjitja është e pjerrët. E vërteta është se 20 € ishte një dhuratë.