Këto janë 217 Emoji të reja që do të mbërrijnë vitin e ardhshëm

Emoji 13.1

 

Unë nuk jam shumë i emojis. Mbase sepse jam nga një brez tjetër, dhe kjo ka ardhur vonë, ose thjesht për shkak të shijeve. Më duket më argëtuese dërgimi i një GIF të animuar sesa një ikonë e vogël. Por për shijet, ngjyrat ... ose Emoji-t.

Apple sapo njoftoi një paketë të re të Emojis me 217 dizajne të reja. Nuk është se ata janë çmendur duke dizajnuar emoticons, është se është kombinimi i çifteve të ndryshme që e duan njëri-tjetrin, me gjashtë ngjyra të ndryshme të lëkurës.

Apple sapo na tregoi një paketë të re të Emojis që planifikon të shtojë në një përditësimi i ardhshëm i iOS 14 vitin e ardhshëm, ose ndoshta tashmë është iOS 15. It'sshtë një grup Emoji, kryesisht çifte të dashuruar me kombinimin e ngjyrave të ndryshme të lëkurës.

Për shkak të këtyre kombinimeve, do të ketë gjithsej 217 Emoji të rinj. Ajo që unë nuk e kuptoj mjaft është se nëse ato janë miratuar tashmë nga Konsorciumi Unicode, ato nuk mund të jenë të tilla në dispozicion deri në vitin e ardhshëm.

Versionshtë versioni Emoji 13.1

emoji 13.1

 

Dhe për fat të mirë është një shtesë në koleksionin e Emojis të version 13.1. Nëse futet në katalogun Emoji 14, ne nuk i shohim ato në pajisjet tona deri në vitin 2022.

Kjo paketë e quajtur Emoji 13.1 përbëhet nga një zemër e djegur, një zemër e fashuar, një fytyrë në re, një fytyrë në frymëmarrje dhe një fytyrë me sy spirale. Pjesa tjetër e emojive deri në përfundimin e 217 gjetheve një emoji që është një çift individësh që e duan njëri-tjetrin, me një zemër në mes.

Por meqenëse ky çift mund të jetë me gjashtë tone të ndryshme lëkure secili, atëherë tërhiquni, për të bërë kombinime. Gjithsej, 217 emoji të reja në një paketë.

Në azhurnimin e fundit të iOS 14 dhe iPadOS 14, Apple tashmë ka përfshirë paketën më të fundit Emoji, (Emoji 13.0), me 117 karaktere të reja kafshësh dhe objekte të ndryshme. Pra, nëse jeni duke filluar komunikimin me emoticons, aktualisht keni diçka për të mërzitur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.