Këto janë aksesorët e rinj dhe të dobishëm MagSafe, të pajtueshëm me iPhone 12

Aksesorë me Apple MagSafe

Aksesorët shoqërojnë çdo produkt të ri të prezantuar nga çdo kompani. Një shembull i kësaj janë mbulesat e shumta të përfundimeve dhe dizenjove të ndryshme për iPhone-in e ri 12. Përveç kësaj, ardhja e gamës së re MagSafe përfiton nga avantazhet e shpinës magnetike për të lehtësuar lidhjen e aksesorëve dhe për t'i dhënë një prekje personale terminalit të ri. Midis këtyre aksesorëve të rinj gjejmë mbulon në një mori ngjyrash, materialesh dhe përfundimesh. Nga ana tjetër, dhe për të përfituar nga magnetët dhe teknologjia e karikimit pa tel, ne mund të blejmë karikuesin e ri MagSafe të pajtueshëm me ndonjë prej këtyre iPhone 12 të ri, edhe nëse ata kanë një rast të pajtueshëm.

Kompleks sensori brenda iPhone 12

Artikulli i lidhur:
Karikuesi i ri me valë MagSafe Dorëzon deri në 15W Tarifa

Apple shfrytëzon personalizimin e iPhone 12 me aksesorët MagSafe

MagSafe është një gamë e re e aksesorëve që bashkangjiten lehtësisht në iPhone tuaj kështu që të mund ta personalizoni dhe karikoni pa tel. Mundësitë për të shënuar stilin tuaj janë të pafundme.

Këto pajisje të reja janë pagëzuar si Pajisje MagSafe që përfitojnë nga struktura e pasme dhe e brendshme e iPhone të ri 12. Nëse analizojmë brendësinë e tij mund të vëzhgojmë ekzistencën e a sistemi i magneteve rrethore dhe mbështjellësve të karikimit pa tela. Këto magnet dhe mbështjellje kanë dy punë. Së pari, për të siguruar vendosjen e aksesorëve dhe, së dyti, për të siguruar ngarkimin pa tel për të cilin u fol aq shumë në prezantimin e iPhone 12. Përveç kësaj, pajisjet kanë një magnet vertikal ekstra që mund të shihet në njërën nga mbulesat që do të shohim më poshtë që është përgjegjëse për garantimin e vendosjes korrekte të aksesorëve.

Rastet iPhone 12

Me këtë teknologji të ruajtur brenda pajisjeve të reja, ofrohen tre pajisje të reja: një karikues MagSafe me fuqi 15W, mbulesa dhe portofol. Para së gjithash, karikuesi është dy herë më i fuqishëm se karikuesit me standardin Qi. Apple ka njoftuar se do të hapë standardin për kompanitë e palëve të treta për të hartuar karikues pa tel për të karikuar shpejt pajisjet e përputhshme.

Mbulesat dhe kuletat si boshti qendror i aksesorëve

Si mbulesa me MagSafe ekzistojnë dy modele të ndryshme:

  • Transparente: Në këtë rast ne shohim një rreth që përputhet me magnetët në të cilët ngjitet në iPhone. Isshtë bërë nga një përzierje e polikarbonatit transparent dhe materialeve fleksibël që, sipas Apple, përshtatet në mënyrë të përsosur me butonat në mënyrë që përdoruesi ta përdorë atë lehtësisht. Keni një çmimi 55 euro dhe është i pajtueshëm me të katër modelet e iPhone 12.
  • Silikoni: Ky rast i bërë me silikon nga jashtë dhe mikrofibër nga brenda është një klasik i Apple. Në dispozicion në Apple Store për një çmim prej 55 euro dhe 8 ngjyra të ndryshme.

MagSafe Wallet për iPhone 12

Së fundmi, ne kemi një risi brenda këtyre aksesorëve dhe është ardhja e një a portofol me MagSafe. Shtë një portofol i bërë nga lëkura evropiane e nxirë dhe e rafinuar që përfshin magnet brenda në mënyrë që të përmbahet lehtësisht në iPhone 12. Ka veçorinë që Mund të përdoret në izolim ose me një mbulesë tjetër nga ato të diskutuara më sipër. Për më tepër, nga Cupertino ata na sigurojnë që është krijuar për të shmangur degaussing-in e kartave të kreditit pasi që një nga funksionet e tij është të ruajë fatura dhe karta të të gjitha llojeve. Ka një vlerë prej 65 eurosh dhe tani në dispozicion në Apple Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.