Këto janë ikonat e ndryshme 5G që mund t'i gjeni në shiritin e statusit të iPhone tuaj

Shumë prej jush tashmë do të kenë në duar një nga iPhone 12 të ri, një pajisje e re që arrin të revolucionarizojë botën teknologjike në këtë sezon 2020-2021. Dhe po, siç kërkuan shumë, iPhone 12 i ri (në të gjitha variantet e tij) është tashmë i pajtueshëm me rrjetet 5G, një teknologji që na lejon të kemi internet me shpejtësi të lartë në pajisjet tona. Një 5G që është përfshirë gjithashtu në disa polemika, larg dyshimeve komike për të qenë një rrjet që lehtëson transmetimin e COVID, 5G ndonjëherë nuk është aq i shpejtë sa shesin. Çfarë 5G është e vërtetë? Si mund ta identifikojmë atë në iPhone tonë? Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha ikona që mund të gjeni në lidhje me mbulimin 5G.

Dhe është se siç mund ta shihni në imazhin e mëparshëm, Në iPhone 12 të ri mund të gjejmë deri në 4 mënyra të ndryshme 5G, secili na ofron diçka ndryshe dhe në fund është mirë të dimë se 5G po përdorim. Përderisa kompanitë e telefonit na shesin, jo të gjitha 5G janë reale, është iPhone ynë 12 që do të na informojë se si është rrjeti 5G me të cilin është i lidhur. Këto janë nomenklaturat e ndryshme 5G që do t'i gjejmë pranë shiritave të mbulimit:

 • 5G E: në të vërtetë është një rrjet 4G maskuar si 5G
 • 5G: një rrjeti standard 5G, është më e përdorura në botë
 • 5G +: rrjeta Shpejtësia e lartë 5G, përdor standardin mmWave
 • 5GUW: është rrjeti më i mirë 5G, të përdorura nga Verizon, bazohet në teknologjinë mmWave dhe nga Verizon quhet "5G Ultra Bandë e Gjerë"

Tani, mbani në mend se iPhone 12 i pajtueshëm me rrjetet mmWave tregtohet vetëm në Shtetet e Bashkuara, një turp pasi është pikërisht teknologjia mmWave që lejon komunikim më të shpejtë. Sigurisht, personalisht besoj se në iPhone 13 i ardhshëm? Ne do ta shohim këtë teknologji globalisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peter dijo

  Kam 12 Pro Max të ri dhe ditën tjetër provova 5G dhe ky është mendimi im:
  Përveç faktit që nuk kishte një shpejtësi shumë më të lartë se 4G që unë zakonisht përdor, më mori gjysmë ore që kisha një vezë baterie dhe një pjesë të tjetrës. Përfundimi im (siç e thashë në një koment në të njëjtin medium shumë kohë më parë dhe ju mund ta shihni atë), është se 5G nuk është i rëndësishëm sot. Nuk ka mbulim të mjaftueshëm, ju e merrni me fat, konsumi i baterisë së telefonit është jashtëzakonisht i madh dhe do të kalojnë disa vjet (dhe kjo nuk është e shkurtër), derisa të mund të shijojmë një 5G siç e kishte menduar Zoti dhe që bateria e telefonat tanë shoqërojnë përvojën. Isshtë më shumë marketing se çdo gjë tjetër. 5G !! 5G !! Theshtë e ardhmja ... por ajo e ardhme ende nuk ka arritur, të paktën këtu në Spanjë.
  Përshëndetje.