Këto janë lojërat e reja që janë shtuar në Apple Arcade

Shërbimi i pajtimit mujor në këmbim të lojërave video nga kompania Cupertino u nis me një aromë të hidhur, katalogu nuk i bind disa përdorues, ndërsa të tjerët, më të mësuar me zhanrin «rastësor», i kanë vlerësuar fillimet e kompanisë nga Cupertino. Sido që të jetë, Apple premtoi se katalogu i Arcade do të rritet me kalimin e kohës, dhe realiteti është se ai ka qenë që nga fillimi i tij. Tani Apple Arcade përfshin një numër titujsh të rinj për të kënaqur pajtimtarët e saj, të llojeve dhe kategorive të ndryshme. Le të hedhim një vështrim në këto lëshime të reja.

Ne kemi lojëra nga zhvillues të shkëlqyeshëm si Gameloft dhe Bandai Namco, disa të përqendruar në sporte të tilla si Baseball Ballist, dhe të tjerët të zhanrit më Arcade. Kjo është lista e plotë:

 1. Baseball Ballistic: Ballistic Baseball është një lojë bejsbolli në kohë reale PvP që pasqyron betejën intensive midis shtambave dhe batuesve. Luaj lojëra pa ndërprerje dhe në kohë reale në pajisjet iOS, macOS dhe tvOS.
 2. Pac-Man Party Royal: Sfidoni miqtë tuaj në këtë përvojë të re PAC-MAN që ndërthur argëtimin klasik të arkadës me lojën moderne në internet!
 3. Kopshti i shumëfishtë: Eksploroni një botë të bukur të frymëzuar nga Escher ku ligjet e fizikës janë të ndryshme. Gjeometria përsëritet pafundësisht në të gjitha drejtimet dhe rënia të kthen atje ku e ke filluar. Manipuloni gravitetin për të ndryshuar perspektivën tuaj dhe për të parë botën në mënyra të ndryshme. Zotëroni rregullat e universit dhe rivendosni një djerrinë në bimësi dhe jetë.
 4. Gjërat që shkojnë përplasem: Krijoni krijesën tuaj dhe luftoni me miqtë tuaj, por kujdes për shpirtrat në shtëpi! Ata mund të shkatërrojnë dhe mund të japin jetë. Luftoni, krijoni dhe kaloni nëpër dhomat e shtëpisë, pak nga pak do të zbuloni sekretin e Gjithçka është e çuditshme gjatë natës!
 5. Sasqu poshtërbashkëngjitni: Jetoni ditë për ditë të një Big-Foot.

Këto janë publikimet e reja të Apple Arcade gjatë këtij fundi të tetorit dhe fillimit të nëntorit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.