Këto janë pajisje të pajtueshme me Apple Intercom

Ata që kanë një Apple Watch, pothuajse në çdo version të tij (nga Seria 1), do ta njohin nga afër aplikacionin Walkie-Talkie. Siç sugjeron emri i saj i mirë, ai është një aplikacion vendas Apple Watch që na lejon të komunikojmë me përdoruesit e tjerë shpejt dhe lehtë përmes mesazheve automatike të zërit.

Apple ka dashur të zgjerojë Walkie-Talkie në të gjitha pajisjet e saj falë sistemit Intercom, ne ju tregojmë se cilat janë të pajtueshme. Në këtë mënyrë ju do të jeni në gjendje të dërgoni mesazhe audio shpejt te çdo përdorues tjetër pa pasur nevojë të përdorni aplikacione specifike të mesazheve dhe natyrshëm.

Apple e ka përcaktuar këtë sistem si:

Një funksion i ri që na lejon të komunikojmë shpejt dhe lehtë me çdo anëtar të familjes nga shtëpia. Një person mund të dërgojë një Intercom nga një HomePod tek kushdo tjetër në një dhomë ose zonë tjetër të shtëpisë. Zëri juaj do të luajë automatikisht në HomePod të specifikuar.

Sidoqoftë, në faqen e internetit të zhvilluesve ata janë mjaft konciz për sa i përket pajisjeve të përputhshme me Intercom:

iPhone:

 • iPhone 12mini
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone SE (të gjitha modelet)
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus

HomePod dhe HomePod Mini

iPad

 • iPad Pro (të gjithë)
 • iPad (gjenerata e 5-të e tutje)
 • iPad mini (gjenerata e 4-të e tutje)
 • iPad Air (gjenerata e dytë e tutje)

Brezi i XNUMX-të iPod Touch

Apple Watch Series 3 e tutje

Për më tepër, ne do të jemi në gjendje të përdorim Intercom me pajisje të tilla si AirPods dhe CarPlay, diçka që na ka befasuar shumë përkundër faktit që e pamë në prezantimin e saj Keynote. Sidoqoftë, kjo aftësi e ndërfaqes është tashmë e pranishme në pajisjet Alexa të Amazon. dhe ato të përputhshme me "Asistentin e Google", kështu që më tepër Apple i përgjigjet një nevoje ekzistuese.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.