Këto janë të metat që zgjidh iOS 11.1 beta 1 dhe ato që kthehen

Me çdo beta të re duhet të shqyrtojmë sa më shumë që të jetë e mundur me synimin për të gjetur se cilat janë risitë jo vetëm në nivelin e dizajnit dhe funksionalitetit por më e rëndësishmja, cilat janë përmirësimet dhe rezolucionet që sjell softueri. Në rastin e iOS 11.1 beta 2 gjejmë më shumë se qindra Emoji të rinj pavarësisht nga fakti që Apple është gjithnjë e më i shkurtër në Shënimet e Përditësimit dhe praktikisht nuk na thotë asgjë.

Kështu do t'ju tregojmë se cilat janë problemet që zgjidh iOS 11.1 beta 2 dhe ato të reja që janë shfaqur me kalimin e orëve. Nëse po mendoni të instaloni iOS 11.1 beta 2, nuk mund të humbisni këtë përmbledhje të defekteve dhe veçorive.

Ne shkojmë pa zhurmë të mëtejshme me listën e veçorive të reja dhe defekteve të mundshme që pothuajse do t'i gjeni në iOS 11.1 beta 2.

Çfarë ka të re në nivelin e veçorisë

 • Hyrja 3D Touch në zgjedhësin e shumë detyrave është kthyer
 • Numërimi i thirrjeve SOS tani mund të konfigurohet

Probleme të rregulluara në iOS 11.1 beta 2

 • Shtrembërimi i rregulluar i zërit në iPad Pro të fundit
 • Cilësimi i regjistrimit në 720p 30FPS ndalon së dhënë gabime dhe funksionon si duhet
 • Modaliteti i imazhit të thellë zgjidh gabimet e rezolucionit dhe madhësisë
 • Zgjidhja e gabimeve të pranishme në vërtetimin e serverave TLS për postë
 • Zgjidhja e gabimeve të pranishme në aplikacionet që nuk kishin shtesa të konfiguruara për iOS 11
 • Problem i rregulluar kur hapni URL-të e palëve të treta në Safari
 • Gabim i rregulluar i pozicionimit GPS me aksesorët e palëve të treta

Çështje të reja dhe çështje të pazgjidhura

 • Disa faqe në Safari zbrazen për disa sekonda para se të ngarkohen
 • App Store nuk shkarkohet dhe azhurnohet automatikisht
 • Çështjet e menaxhimit të përmbajtjes në Realitetin e Zgjeruar lëvizin në mënyrë të parregullt
 • Problemet në menaxhimin e përmbajtjes 2D të disa lojërave

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.