Këto mund të jenë tiparet kryesore të iPhone SE 5G

iPhone SE 5G

El ngjarja e parë e vitit i Apple është gati të bjerë. Është një ngjarje që pritet me padurim nga pajisjet që shpresojmë ta shohim. Nga njëra anë, një rinovim i iPad Air që u përditësua në tetor 2022. Dhe, nga ana tjetër, lansimi i iPhone SE 5G (ose gjenerata e tretë). Emri përfundimtar që do të fitojë nuk dihet, por përditësimi i tij ka kuptim pas më shumë se 3 muajsh që nga lansimi i gjeneratës së dytë në prill 20. Ne do të analizojmë risitë që mund të sjellë ky iPhone SE i ri me kosto të ulët që do të magjeps shumicën e përdoruesve.kritikët për më pak se 2 euro.

iPhone SE 2022 5G

iPhone SE 5G: një përmbledhje e iPhone SE 2

Çelësi për të kuptuar përmirësimin e iPhone SE është të përqendroheni thelbi i tij si produkt. Pajisja pa dritën me synimin për të magjepsur dy sektorë. Së pari, ata që refuzuan të hynin në treg për ekranet e mëdhenj duke qëndruar në 4,7 inç. Dhe, së dyti, për ata përdorues që nuk donin të kalonin 500 euro celular por donin të kishin një iPhone cilësor.

Gjenerata e tretë e SE Nuk do të thotë një ndryshim i madh në thelbin e pajisjes. Për më tepër, nuk presim të kemi një ndryshim drastik, por një vazhdimësi të gjeneratës së dytë me një rifreskim të brendësisë së tij, duke i dhënë më shumë fuqi nën të njëjtën premisë me të cilën filloi të prodhohej pajisja.

El Dizajni i iPhone SE 5G do të Qëndro i njëjti se në gjeneratën e mëparshme. Një ekran i 4,7 inç në stilin e pastër iPhone 8 me tre ngjyra: e bardhë, e zezë dhe PRODUKTI (KUQ). pritet gjithashtu Touch ID pa integrimin e Face ID sepse i gjithë kompleksi i kamerës True Depth që u inkorporua në notch duke filluar me iPhone X nuk përfshihet. Do ta shohim më vonë, por ndryshimi rrënjësor i dizajnit do të vijë në SE në 2023 kur të hidhet në ekranet e mëdha dhe niveli i mundshëm me gjeneratën e 4-të.

Nuk priten lajme as në pjesën e pasme, e cila do të vazhdojë të jetë prej xhami për të lehtësuar karikimin me valë por nuk do të integrojë protokollin MagSafe sepse do të rriste çmimin dhe nuk është ajo që kërkoni.

Çip A15

I butë nga jashtë, i fortë nga brenda: çipi A15

Ndryshimi do të arrijë në brendësi të iPhone SE 5G. Gjenerata aktuale përfshin çipin A13 Bionic që përfshin iPhone 11 Pro. Një çip që është bërë disi i vjetëruar duke pasur parasysh se ai aktual që përfshin iPhone 13 është A15.

Kujtoj se çipi A15 Ai përmban teknologji 5nm, arkitekturë ARMv8 (64 bit) dhe 15 miliardë transistorë, duke qenë në gjendje të kryejnë 15,8 miliardë operacione në sekondë. Risitë e çipit do të lejojnë rritjen e shpejtësisë së iPhone SE 5G dhe integrimin e teknologjive të tilla si lidhja 5G, për të cilat do të flasim më vonë.

5G

Kamera iPhone SE 5G, bateria dhe lidhja

5G po ecën fuqishëm. Nga shkarkimet tek përmbajtja e transmetimit, gjithçka shkon shumë më shpejt. Madje ka shpejtësi për lojërat më të kërkuara me shumë lojtarë, ndarjen e videove me realitet të shtuar dhe një mijë gjëra të tjera. Me modalitetin e të dhënave inteligjente, iPhone ngadalësohet automatikisht për të kursyer energjinë e baterisë kur nuk keni nevojë të përdorni fuqinë e plotë.4

Goditja e efektit do të vinte me lidhjen. Analistët sigurojnë se iPhone SE 5G 2022 do të inkorporojë lidhjen 5G. Kujtojmë atë nga të gjitha produktet e Apple vetëm iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro e inkorporojnë atë. Përveç kësaj, shtimi i 5G në gjeneratën SE do të nënkuptonte që për më pak se 500 euro ne mund të kishim akses në lidhje super të shpejta në një iPhone.

Sa për Jetëgjatësia e baterisë Nuk priten lajme të mëdha. Aktualisht iPhone SE ka 13 orë jetëgjatësi të baterisë dhe gjenerata e tretë pritet të qëndrojë në ato 3 orë. Sa i përket karikimit të tij, ne do të ruanim karikim të shpejtë deri në 13% në 50 minuta duke përdorur një përshtatës më shumë se 30 W, si në gjeneratën aktuale.

Nëse fokusohemi tek kamerat, nuk do të shohim as ndryshime. Të iPhone SE 5G 2022 do të ketë një Kamera e përparme 7 megapiksel dhe a Kamera e pasme 12 megapiksel. Mjaftueshem.

Çmimi? Disponueshmëria?

Një tjetër e panjohur me pak zgjidhje në horizont. Pritet iPhone SE 5G do të prezantohet marsin e ardhshëm në një ngjarje të veçantë së bashku me iPad Air. Nëse shikojmë çmimet e pajisjes kur janë lansuar gjeneratat e reja, shohim se nuk ka pasur ndryshime në çmim. Prandaj, mund të imagjinonim që gjenerata e re e SE do të mbetej në 489 euro. Dhe sa i përket disponueshmërisë së tij, ai do të jetë i disponueshëm në rezervë një javë pas lansimit të tij dhe njësitë e para do të mbërrinin dy javë pas prezantimit të tij, siç është zakon në Apple.

Ngjarja e radhës e Apple
Artikulli i lidhur:
Ngjarja tjetër speciale e Apple mund të jetë 8 Mars

iPhone SE 2023

E ardhmja e iPhone SE do ta shohë dritën në vitin 2023

E ardhmja e iPhone SE, siç kemi komentuar gjatë gjithë artikullit, do të arrijë në vitin 2023. Në atë kohë, Apple mund të jetë gati të heqë dorë nga 4,7 inç të cilët kanë qenë me ne për një kohë të gjatë. Dhe do të flisnim për një iPhone prej më shumë se 5 inç për një çmim më pak se 500 euro. Për më tepër, ne do të ndalonim krahasimet e dizajnit me iPhone 8 dhe do të kalonim në krahasimin me iPhone X.

Ekrane më të mëdha? Një nivel me Face ID? Mund të fillojmë të flasim për të gjitha këto vitin e ardhshëm. Deri atëherë prisni disa lajme të tjera për gjeneratën e tretë të iPhone SE që do të mbërrijë në muajin mars.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mark dijo

    Që iphone 13 është i vetmi që ka 5g është gabim, po ju shkruaj nga 12 pro max tim me 5g tani.