HERE HAPS tani është KETU WeGo

Këtu Hartat

Shërbimi i hartës së Nokia, HERE Maps, ishte një nga gjërat e pakta që Microsoft nuk donte të blinte kur mori një pjesë të madhe të Nokia. Në vitet e fundit dhe që nga blerja e Microsoft, Nokia gjithmonë ka pasur në mendje qëllimin e kthimit në treg Por për ta bërë këtë, ai u detyrua të shiste ndarjen e hartave për 2.800 miliardë euro një vit më parë.

Që atëherë aplikacioni është azhurnuar duke marrë lajme të vogla, por në këtë azhurnim të fundit, konsorciumi Mercedes, BMW dhe Audi, pronarë aktualë, kanë vendosur të azhurnojnë emrin e aplikacionit duke zëvendësuar fjalën Maps me WeGo, të përpiqemi të mos shkëputemi plotësisht nga puna që Nokia kishte bërë deri më tani.

Ky azhurnim i fundit na ofron një ndërfaqe të re përdorimi përveç që na ofron një mënyrë të re për të lëvizur si në qytet ashtu edhe në rrugë. Një nga risitë kryesore është funksioni Car Sharing, e cila na lejon të kontrollojmë koston e një udhëtimi të përbashkët përmes marrëveshjeve të ndryshme të arritura me BlaBlaCar dhe Car2Go. Por është gjithashtu e mundur të dihet në çdo kohë çmimi i udhëtimeve me taksi dhe biletat e transportit publik.

Çfarë ka të re në azhurnimin KETU WeGo

 • HERE Maps ka një emër të ri, një pamje të re dhe ofron mënyra të reja për të kaluar.
 • Ne kemi shtuar opsionet për të lëvizur / lëvizur nga lëvizja në lëvizjen me biçikletë, taksi dhe ndarjen e makinave, si dhe informacione të dobishme siç janë çmimi i taksive dhe biletat e transportit publik.
 • Do të jetë më shpejt të gjesh itinerare dhe t'i krahasosh ato në mënyrë që të mund të lëvizësh më shpejt. KETU WeGo: le të bëjmë një rrotullim!

KETU detajet e WeGo

 • Përditësimi i fundit: 27-7-2016
 • Versión: 2.0
 • Madhësi: 75.6 MB
 • languages: Spanjisht, Gjermanisht, Norwegian Bokm Norwegianl, Bullgarisht, Çek, Kinezisht e Thjeshtuar, Kinezisht Tradicionale, Daneze, Filipinase, Finlandisht, Frëngjisht, Greqisht, Hindisht, Hungarisht, Indonezisht, Anglisht, Italisht, Malaj, Hollandisht, Polonisht, Portugez, Rumanisht, Rusisht, Rusisht, Serb, suedisht, tajlandez, turk, vietnamez
 • pajtueshmëri: Kërkoni iOS 8 ose më vonë. I pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod Touch.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.