Këto janë 23 bankat e reja të shtuara në Apple Pay

Apple-paguaj-macOS-sierra mollë pa

Apple Pay vazhdon të rritet, pa arritur në Spanjë, por në rritje. Dhe tani Apple Pay ka prezantuar një partneritet me 23 institucione dhe kredi të tjera kreditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë mënyrë, ajo vazhdon të bllokojë procedurën e saj të zgjerimit në Evropë, që nga ardhja e saj e fundit në Francë dhe vende të tjera pushtoi publikun, megjithatë tani për tani ajo po qëndron në një treg bankar mjaft të kufizuar. Ndërkohë, në Spanjë ne vazhdojmë të shpresojmë se Tim Cook e mban fjalën dhe Apple Pay arrin para fundit të vitit, të cilit i kanë mbetur vetëm dy muaj.

Sot e dyta e nëntorit nëse fillon numërimi mbrapsht, thjesht dy muaj për t’i dhënë lamtumirën 2016, dhe ne vazhdojmë të presim. Sidoqoftë, ne duhet të vazhdojmë t'i referohemi informacionit që marrim nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me këto kontribute të reja që ju lëmë më poshtë.

 • 3 Lumenjtë
 • Banka e Administrimit të Atlantikut
 • Banka e Qarkut Franklin
 • Banka e Kalifornisë Jugore
 • Banka e Kursimeve e Qarkut Bristol
 • Qendra Banka Kombëtare
 • Banka e Shekullit
 • Unioni Federal i Kredive Chadwick
 • Qytetarë Banka e Pavarur
 • Bashkimi i Kredive të Qytetit dhe Qarkut
 • Komuniteti Banka Kombëtare Seneca
 • Unioni Federal i Kredisë CPM
 • Banka e Kursimeve Elmira
 • Banka e Parë e Komunitetit (VA, WV, NC, TN)
 • Banka e Parë e Komunitetit Keystone
 • Banka e Parë Kombëtare e Teksasit
 • Banka Kombëtare e Fort Hood
 • Unioni Federal i Kredive të Lirisë së Maryland
 • Hoosier Heartland Banka e Shtetit
 • Monroe Federal Kursimeve dhe Huasë
 • North Dallas Bank & Trust
 • Bashkimi Federal i Kredisë së Shtetit SC
 • Banka Jugore

Sipas informacionit tonë, Apple Pay mund të mbërrijë në Spanjë në fund të këtij muaji nëntor, shpresojmë të jeni të zgjuar dhe të përfitoni nga fushata e Krishtlindjeve. Nuk ka reklamim më të mirë sesa të shohësh një numër të madh përdoruesish që bëjnë pagesa në dyqane këtë Krishtlindje, ose të hyjnë në shërbimet e transportit publik pa marrë kartën e transportit. Timeshtë koha, dhe në Spanjë ne jemi akoma duke pritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xavi Atienza Litran dijo

  Pse nuk e shpjegoni që do të vijë vetëm nga dora e American Express, një kartë që vetëm për mirëmbajtje kushton 80 € në vit, më e lira, dhe e cila nuk pranohet në të gjitha institucionet.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Sepse sipas informacionit tonë kjo nuk është e vërtetë

 2.   Pranga dijo

  Epo Miguel, mund të japësh një të dhënë për të qenë në gjendje të hapësh një llogari ... Për atë arsye për të shpejtuar, e di ...