Kablloja Rrufeja në USB-C që do të përfshihet në kutinë e iPhone 12 do të jetë e endur

Shtatori po afron dhe bashkë me të vala e rrjedhjeve rreth iPhone të ri. Megjithëse kemi marrë thashetheme të pafundme për iPhone 12, intensiteti i rrjedhjeve do të rritet në muajt e ardhshëm. Informacioni i fundit që merr forcë është se kutia e iPhone 12 do të vijë pothuajse e zbrazët: pa EarPods ose prizë, përveç iPhone dhe një kabllo karikimi, përveç dokumentacionit dhe garancisë. Disa orë më parë, disa imazhe të kabllo që mund të shoqërojë iPhone 12. Ky kabëll do të jetë një Kabllo rrufe në USB-Cdo të ketë një dizajn të jashtëm të thurur.

IPhone 12 mund të ketë një nga kabllot e para të thurur nga Apple

Thashethemet sugjerojnë që kutia e iPhone 12 do të jetë më e vogël dhe Apple ka vendosur të eleminojë EarPods dhe prizën e karikimit. Sidoqoftë, dëshironi të përfshini një kabllo karikimi. Kjo rrjedhje e re e gjetur në Weibo, një rrjet social kinez, na tregon kabllon e karikimit të iPhone 12 të ardhshëm. Isshtë një kabllo gri dhe e bardhë e thurur që në shikim të parë bën një përshtypje shumë të mirë. Sa i përket lidhjeve, ajo ka një prizë USB-C që lidhet me kokën që futet në dritë, ndërsa në skajin tjetër ka një lidhës Rrufeja për tu lidhur me iPhone 12.

El dizajni i thurur i kabllove të karikimit jep rezistencë më të madhe me kalimin e kohës dhe është i ndërlidhur me kohëzgjatje më të gjatë të së njëjtës. Aktualisht, Apple ofron këto lloje të kabllove në Mac Pro dhe HomePod. Sidoqoftë, asnjë iPhone ose iPad nuk e ka këtë dizajn në kabllot e tij të karikimit, por ato kanë kabllot e gomës që Apple gjithmonë përfshin.

Aktualisht, ky kabëll mund të gjendet në Apple Store dhe ka për qëllim karikimin e iPad Pro. Megjithëse rekomandohet gjithashtu për iPhone 8 ose më i lartë të përdoret përdorimi i karikimit të shpejtë në të cilin 50% e baterisë merret për 30 minuta. Ka të ngjarë që kjo i ri kabllo është më e fortë dhe mbështet idenë e Apple për të ofruar pajisje cilësore për përdoruesit, lejimi i ripërdorimit të aksesorëve të tjerë si kokat e karikimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Perfectshtë perfekte por…. Sa karikues me lidhje usb-c keni në shtëpi për të karikuar iPhone 12 tuaj të ri? Unë nuk kam asnjë ... dhe unë kam pasur të gjithë iPhone ....
  Do të ishte çmenduri