Kalendari Google për iPhone shton mbështetjen e Spotlight

dyqan google-kalendar-i disponueshëm

Kompania me bazë në Mountain View vazhdon të azhurnojë dhe shtojë veçori të reja në aplikacionet e disponueshme për të në ekosistemin e konkurrencës, iOS. Google i është përkushtuar vetes këtë javë për azhurnimin e aplikacioneve të tij kryesore, të tilla si Gmail, një aplikacion që ka marrë lajme të rëndësishme së bashku me një ridizajnim të ndërfaqes dhe gjeste të reja për të kontrolluar të gjitha postat elektronike që marrim çdo ditë. Por përveç Gmail, aplikacioni Google Calendar ka marrë gjithashtu një azhurnim të madh me të cilën Google shton mbështetjen për kërkimet me Spotlight, përveç një pamje mujore, javore dhe horizontale.

Një nga më të rëndësishmet dhe që ka të bëjë me vizualizimin e emërimeve të aplikacionit në mundësinë e të qenit në gjendje të shijoni emërimet e radhës në agjendën tonë në formatin horizontale. Një tjetër risi e rëndësishme është përputhshmëria e kalendarëve, ngjarjeve dhe detyrave të ndryshme që kemi në kërkimet në Spotlight, diçka që me siguri do të lehtësojë kërkimin e takimeve përmes iOS pa qenë e nevojshme të hapni aplikacionin dhe të kërkoni nga dita në ditë.

Google Calendar është një nga aplikacionet me të cilën gjigandi i kërkimit dëshiron të konkurrojë direkt me Kalendarët 5 dhe Fantastcial 2, aplikacionet më të mira që mund të gjejmë aktualisht në ekosistemin iOS, por ka ende shumë punë për të bërë për të qenë në gjendje të ofrojmë të njëjtat opsione konfigurimi dhe personalizimi që na ofrojnë këto aplikacione.

Çfarë ka të re në versionin 1.6.3 të Google Calendar

 • Pamjet e muajit dhe të javës mund të shihen në format peizazhi.
 • Kalendarë alternative: shtoni një kalendar përveç Gregorian (hënor, mysliman, hindu, etj.).
 • Ngjarjet, përkujtesat dhe qëllimet shfaqen në kërkimet në qendër të vëmendjes.
 • (Vetëm G Suite) Gjeni një hapësirë ​​dhe rezervoni një dhomë: Ftojini kolegë në ngjarjen tuaj dhe Google Calendar do të gjejë kohët dhe dhomat më të mira për takimin.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Antonio Kuelar dijo

  Sa keq që nuk ka një widget !!!