Kamera Aqara G2H do të jetë në përputhje me HomeKit Secure Video

Aqara

Kjo aparat i ri nga firma kineze Aqara do të jetë në dispozicion gjatë gjithë kohës këtë vit 2020 siç tregohet nga burime të afërta me kompaninë dhe do të ketë gjithashtu mundësinë e lidhjes direkt me HomeKit Secure Video. Kjo kamerë do të jetë një rival i fortë për t'u përmbajtur ndaj pjesës tjetër të shumë kamerave që kemi në treg falë vlerës së saj për para, dhe kjo është që normalisht çmimet e kësaj firme janë me të vërtetë të ulëta besueshmërinë dhe përdorimin, ne kemi një kombinim perfekt.

Aqara G2H i ri nuk ka një datë zyrtare të lëshimit, por prej kohësh është përfolur për lansimin e tij të mundshëm. Për më tepër, kamera, së bashku me Aqara M2 Hub të ri, u njoftuan fillimisht në Korriku i vitit te kaluar dhe kjo ishte kur u tha se do të shtonte mbështetje për këtë veçori të Apple, HomeKit. Problemi, si me pajisjet e tjera dhe të tjerët, ka qenë prodhimi i këtyre kamerave që logjikisht me pandeminë Covid-19 nuk ka qenë në gjendje të kryejë ose kanë pasur probleme për të, kështu që le të shpresojmë që prodhimi i këto kamera të reja Aqara mund të fillojnë sa më shpejt të jetë e mundur dhe të dalin në treg më vonë këtë vit.

Kjo është shumë mirë dhe megjithëse çmimet nuk dihen ende, kompania është e njohur për të pasur të vetat produkte me një çmim vërtet të ulët kështu që në parim kjo aparat i ri nuk duhet të jetë i ndryshëm nga pjesa tjetër e produkteve që ata kanë në katalogun e tyre të produkteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.